33 Turniej "Zebra"

30 marca 2019 r. w Zespole Szkół w Sulechowie odbył się po raz 33 Turniej "Zebra", którego organizatorem była Komenda Hufca Babimojsko Sulechowskiego ZHP, funkcjonariusze Policji z Komisariatu w Sulechowie oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, Okręgowy Zarząd PZMOT.

Turniej cieszy się dużą popularnością wśród najmłodszych uczniów z klas I - III Szkół Podstawowych. Co roku bierze w nim udział minimum 100 uczestników. "Zebra" dostarcza nie tylko niesamowitych wrażeń i przeżyć, ale również uczy jak bezpiecznie zachowywać się na drodze, być wzorowym rowerzystą i uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji na jezdni a w razie potrzeby udzielać pierwszej pomocy. Imprezę prowadził sierżant Krzysztof Kasperski z Komisariatu Policji w Sulechowie. Obserwatorami zmagań uczestników był Pełnomocnik Komendy Chorągwi Ziemi Lubuskiej harcmistrz Grzegorz Bazydło, władze Gminy Sulechów: Burmistrz Sulechowa Wojciech Sołtys, Władzę Starostwa Powiatu Zielonogórskiego wicestarosta Pan Tadeusz Pająk oraz członek zarządu Pan Mirosław Adrasiak, pełniący obowiązki Kierownika Wydziału Oświaty Kultury i Spraw Społecznych Urzędu Gminy Sulechów Tomasz Zygmunt oraz inni zaproszeni goście wraz z rodzicami uczestników. Turniej jest współfinansowany od 33 lat z budżetu Gminy Sulechów. Sponsorami nagród, pucharów i medali były również: Zarząd Okręgowy PZMOT w Zielonej Górze, Starostwo Powiatu Zielonogórskiego Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, Straż Miejska w Sulechowie, Ośrodek Szkolenia Kierowców SPEED S.C w Sulechowie, Ośrodek Szkolenia Kierowców pana Łukasza Hołołuba, Komendant Placówki Żandarmerii Wojskowej w Sulechowie, Przedszkole Dobra Wróżka, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zielonej Górze , Nadleśnictwo Sulechów , Sklep Mrówka . W tym roku do rywalizacji w turnieju zgłosiło się 14 zespołów 6 osobowych z miejscowości: Brody, Kargowa, Kije, Trzebiechów, Łagów Lubuski, Sulechów. W turnieju „Zebra“ 2019: Miejsce I oraz Puchar Burmistrza Sulechowa zdobył zespół : Czarne Pantery z SP 1 Sulechów – pod opieką A.Łazańskiej, Miejsce II oraz puchar Prezesa Zarządu Okręgowego PZMOT w Zielonej Górze zajął zespół Szybka Szóstka SP3 Sulechów pod opieką A. Wesołowskiej, Miejsce III i puchar Komendanta Straży Miejskiej w Sulechowie zajął zespół: Dzikie Koty z SP 1 Sulechów pod opieka A. Łazańskiej, Miejsce IV oraz puchar Komendanta Placówki Żandarmerii Wojskowej w Sulechowie zajął zespół Petardy z SP Kije pod opieką A. Milewskiej - Kłos, Miejsce V oraz puchar Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sulechowie zajął zespół Łagowskiej Orły, pod opieką N. Grzegorczyn. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w Turniej „Zebra“

zdjęcia: Krzysztof Staśkieło

materiały: facebook.com/zhpsulechow