Wybór języka: pl

Aktualności

24 maja 2019 r. Powiat Zielonogórski podpisał umowę z Wojewodą Lubuskim dotyczącą udzielenia wsparcia finansowego na realizację zadań w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”, dotyczącego wspierania w latach 2016-2020 organów  prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów poprzez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

więcej

Konkurs plastyczny: POWIAT ZIELONOGÓRSKI PĘDZLEM I OBIEKTYWEM - wyniki konkursu

30.05.2019

Przedstawiamy wyniki konkursu plastycznego: POWIAT ZIELONOGÓRSKI PĘDZLEM I OBIEKTYWEM

Kat. I

I - miejsce - Gabriela Kozłowska

II - miejsce - Maria Szyputa

III - miejsce - Emilia Nowak

Kat. II

I - miejsce - Marta Bannach

II - miejsce - Bartosz Rakowski

III - miejsce - Hanna Krawczuk

Kat. III

I i II miejsce ex aequo - Wioletta Cepowska

I i II miejsce ex aequo - Joanna Ciemiofinowicz-Grobara

III miejsce - Edward Adzyma

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zachęcamy do udziału w powiatowych konkursach plastycznych a zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na wręczenie nagród, które odbędzie się 7 czerwca (piątek), o godzinie 13:00 w sali widowiskowej Sulechowskiego Domu Kultury (dawny zbór kalwiński).

27.05.2019 r. nastąpiło powtórne odsłonięcie tablic upamiętniających dwóch zasłużonych lekarzy, Ryszarda Rzepkę i Janusza Zielińskiego. Tablice, znalazły się w honorowym miejscu na nowym budynku Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sulechowie.

więcej

Dzień pracownikia samorządowego

27.05.2019

W dniu 18 maja 2019 roku odbył się piknik  z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej Górze, w ramach obchodów 20-lecia Powiatu Zielonogórskiego pod hasłem „ Podziel się domem. Zostań rodziną zastępczą”. Wydarzenie miało miejsce na terenie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Przytoku.

więcej

XIII Europejska Noc Muzeów, w Lubuskim Muzeum Wojskowym w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, była z całą pewnością nie lada gratką dla miłośników militariów, rodzin z dziećmi, pasjonatów historii i każdego, kto miał okazję być i skorzystać z atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

więcej

Władze powiatu zielonogórskiego zaniepokojone sytuacją uczniów z terenu powiatu zielonogórskiego podejmują działania dotyczące rekrutacji do zielonogórskich szkół.

Pismo Starosty Zielonogórskiego do Minister Edukacji Narodowej oraz odpowiedź Lubuskiego Kuratora Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim w załączeniu poniżej.

więcej

Ranking gmin

Mapa dojazdu