Wybór języka: pl

Aktualności

Dziś na ręce Pani Kamilli Szymańskiej Rzecznika Konsumentów Powiatu Zielonogórskiego gratulacje z okazji wyróżnienia za zasługi na rzecz ochrony konsumentów otrzymanego od UOKiK złożyli Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego Edwin Łazicki, Wicestarosta Tadeusz Pająk, Członek Zarządu Mirosław Andrasiak, Sekretarz Powiatu Ewa Seremak oraz Skarbnik Powiatu Edyta Dwojak.
Spośród wszystkich 370 rzeczników konsumentów, UOKiK wyróżniło 30 w tym Panią Kamillę. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

więcej

1 marca 2019 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu 75 logistyków z całej Polski walczyło w zawodach centralnych o tytuł laureata XI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Wśród najlepszych logistyków w Polsce był uczeń Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie – Mateusz Pokrywka z kl. IIITL.

więcej

Niemiecko-Polski Plener Malarski „Kolory Europy 2019/Farben Europas 2019”

15.03.2019

Powiat Sprewa-Nysa wraz z Powiatem Zielonogórskim planuje przeprowadzenie niemiecko-polskiego warsztatu malarskiego „Kolory Europy 2019/Farben Europas 2019”.

Szczegóły na plakacie.

Zapraszamy malarzy i malarki do zgłaszania się na maila: promocja@powiat-zielonogorski.pl.
 Więcej informacji drogą mailową bądź telefonicznie 68 452 75 85  

Karnawał to czas uczt i zabaw. Najhuczniej i najweselej obchodzimy "ostatki"- ostatni dzień karnawału, a przede wszystkim Tłusty Czwartek. W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulechowie zachowali tradycje poczęstunków i spotkań. Starsi koledzy ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy pod opieką pani pokazywali swoim młodszym kolegom i koleżankom z grupy Motylki jak się robi i smaży oponki oraz faworki. Dzieci oraz starsi uczniowie od rana przygotowywały składniki na słodkie przysmaki. Ubrane w fartuchy i kucharskie czapki wyczarowywały przysmaki na tłusty czwartek. Wsypywały mąkę, wbijały jajka, wyrabiały ciasto, wałkowały, wycinały faworki i oponki. W całej pracowni rozchodził się zapach olejku waniliowego. Podczas wyrabiania ciasta dzieci miały okazję do próbowania, badania, wąchania. Następnie gotowe, surowe przysmaki dawały pani, które je smażyła. Posypane cukrem pudrem były gotowe do spróbowania i poczęstowania innych.

materiały: facebook.com/soswsulechow

więcej

Dziś, tj. 14 marca Liceum Ogólnokształcące im. rotmistrza Witloda Pileckiego w Sulechowie gościło uczniów klas VIII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH i klas III GIMNAZJÓW na DNIACH OTWARTYCH SZKOŁY – FESTIWALU NAUKI– dla uczniów spoza Sulechowa.
W programie szkoła zaprezentowała ofertę nauki w klasach I w roku szkolnym 2019/2020 oraz dorobek szkoły, odbyły się również spotkania z nauczycielami i uczniami.

materiały: facebook.com/losulechow

więcej

Zakończyła się konferencja prasowa zorganizowana w budynku Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze z udziałem przedstawicieli Powiatu Zielonogórskiego: Starosty Zielonogórskiego Krzysztofa Romankiewicza, Wicestarosty Tadeusza Pająka, członka Zarządu Mirosława Andrasiaka, sekretarz Powiatu Ewy Seremak oraz przedstawiciela władz Miasta Zielona Góra zastępcy prezydenta Krzysztofa Kaliszuka. Konferencja dotyczyła sytuacji Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sulechowie. W związku z trudną sytuacją Szpitala w Sulechowie, Rada Powiatu podczas V Sesji podjęła rozmowy dotyczące wyrażenia woli przekształcenia Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Trwają intensywne prace nad poprawą sytuacji finansowej Szpitala. Kolejnym tematem było utrzymanie mostu w Cigacicach. Ponieważ Rada Powiatu przyjęła stanowisko w sprawie utrzymania mostu w Cigacicach wzywające Prezydenta Miasta Zielona Góra do realizacji zobowiązania wynikającego z § 1  pkt. 6 Deklaracji Nr LXIX.4.2014 Rady Miasta Zielona Góra z dnia 8 lipca 2014 r. w sprawie rekompensaty utraconych dochodów własnych Powiatu Zielonogórskiego oraz § 1 ust. 1 porozumienia z dnia 18 grudnia 2014 r. w sprawie przejęcia prowadzenia zadania w zakresie zarządzania, administrowania i utrzymania drogi powiatowej Nr 1187F od granicy Miasta Zielona Góra do mostu w miejscowości Cigacice włącznie z mostem.

więcej

Ranking gmin

Mapa dojazdu