Wybór języka: pl

Aktualności

Skrócony czas pracy urzędu

18.04.2019

W dniach 11.04-12.04 odbyło się spotkanie w ramach Konwentu Powiatów Województwa Lubuskiego. Przewodniczącym konwentu był starosta żagański Henryk Janowicz, zaprosił do wspólnych rozmów wszystkich starostów z województwa lubuskiego, przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, a także lokalnych samorządowców.
Podczas spotkania poruszono tematy związane z subwencją oświatową, służbą zdrowia, a także transportem zbiorowym. Wypracowane stanowisko przedstawione zostanie podczas kolejnego spotkania w ramach konwentu

więcej

Gmina Świdnica została Gminą na 6! Uzyskując pierwsze miejsce w plebiscycie Gazety Lubuskiej, w kategorii Gmina przyjazna mieszkańcom. 

Serdecznie gratulujemy.

materiały: facebook.com/gmina.swidnica

więcej

Szosowy wyścig kolarski „Piekło Przytoku” organizowany jest przez Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej od 2008 r. Wzorowany jest na rozgrywanym od 1896 roku, z przerwami spowodowanymi dwoma wojnami światowymi, wyścigu Paryż – Roubaix, zwanym „L’Enfer du Nord” – „Piekło Północy ”.

więcej

5 kwietnia w Poznaniu odbyła się Konferencja regionalna obejmująca powiatowe i wojewódzkie urzędy pracy oraz inne instytucje rządowe i samorządowe z województw: wielkopolskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego i  kujawsko-pomorskie. Tematem przewodnim wydarzenia była Sytuacja kobiet na rynku pracy.

więcej

Wczoraj, tj. 09.04.2019 r., w 5 Lubuskim Pułku Artylerii, w Sulechowie odbyło się szkolenie z zakresu współpracy cywilno-wojskowej (CIMIC). Wiodącym tematem spotkania było omówienie zasad współpracy jednostki wojskowej z administracją samorządową i innymi partnerami społecznymi. W ramach szkolenia grupa zapoznała się z tradycją jednostki wojskowej oraz sprzętem i uzbrojeniem.

więcej

W dni 05.04.2019 r. na terenie Jednostki Ratowniczo Gaśniczej, przy ul. Sulechowskiej w Zielonej Górze, odbyło się szkolenie z zakresu zwalczania choroby ASF (African Swine Fever – Afrykański Pomór Świń) dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz służb mundurowych. Przedstawiono plan działania w przypadku wykrycia choroby na terenie powiatu oraz szczegółowo przedstawiono „Plan zwalczania ASF w populacji dzików przypadek w obszarze leśnym”.

więcej

Ranking gmin

Mapa dojazdu