Wybór języka: pl

Aktualności

30 marca 2019 r. w Zespole Szkół w Sulechowie odbył się po raz 33 Turniej "Zebra", którego organizatorem była Komenda Hufca Babimojsko Sulechowskiego ZHP, funkcjonariusze Policji z Komisariatu w Sulechowie oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, Okręgowy Zarząd PZMOT.

więcej

28 marca w Filharmonii Zielonogórskiej odbyła się konferencja, rozpoczynająca obchody 15-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej, której towarzyszył panel dyskusyjny związany z rozwojem energetyki, w ramach czystych źródeł energii. Konferencję otworzyła Marszałek Województwa Lubuskiego, Anna Elżbieta Polak: „Świętujemy pod hasłem #LubuskieChellange – Łączy nas przyszłość. – Te 15 lat ma kapitalne znaczenie dla nas Lubuszan, bo my wszyscy naprawdę jesteśmy świadkami cywilizacyjnego skoku. Teraz czas na nowe otwarcie, nowe wyzwania. Chcemy słuchać mieszkańców, rozmawiać z nimi o przyszłości Unii, ale przede wszystkim realizować ich inicjatywy”.

więcej

KOMUNIKAT  NR  OC – 02.2019

 

 

Podmiot przekazujący komunikat – Starostwo Powiatowe w Zielonej Górze

 

Osoba wyznaczona do kontaktu –  Pan Bartosz Hoder

tel. 068 45 27 585

 

Przyczyna podawania komunikatu – W dniu 28 marca zostanie  przeprowadzona  Głośna próba syren alarmowych Obrony  Cywilnej na terenie Powiatu Zielonogórskiego:

 

O godzinie 12.00 – Ogłoszenie alarmu

O godzinie 12.30 - Odwołanie alarmu

Obecny stan zagrożenia i obszar jego wystąpienia oraz prognozowany rozwój zagrożenia -

Określenie grupy osób, do których skierowany jest komunikat – Mieszkańcy Powiatu Zielonogórskiego

więcej

W poniedziałek 25 marca uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcące im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Sulechowie spotkali się z Ministrem Obrony Narodowej Mariuszem Błaszczakiem oraz wzięli udział w uroczystościach przekazania oraz włączenia do służby wojskowej armatohaubic – Krab.

więcej

22 marca br. w sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze odbyły się obchody 100. rocznicy powstania Publicznych Służb Zatrudnienia w Polsce. Gospodarzami uroczystości byli Urząd Marszałkowski i Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze. Gości przywitali Wicemarszałek Łukasz Porycki oraz Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Waldemar Stępak, którzy wszystkim pracownikom Publicznych Służb Zatrudnienia życzyli zadowolenia z pracy oraz satysfakcji z pełnienia służby publicznej na rzecz drugiego człowieka.

więcej

Dnia 25 marca br. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie odbyło się szkolenie dla dyrektorów szkół i placówek oświatowych oraz pracowników Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze dotyczące zmian w prawie oświatowym, karcie nauczyciela oraz arkuszy organizacyjnych na rok szkolny 2019/2020. Wykładowcą była pani Elżbieta Rabenda.

więcej

Ranking gmin

Mapa dojazdu