Wybór języka: pl

Wczoraj, tj. 9 maja w Trzebiechowskim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Wojtera odbył się przegląd taneczny PRO ARTE. Na scenie wystąpiło ponad stu bardzo uzdolnionych młodych ludzi. Do etapu wojewódzkiego Gali Tanecznej PRO ARTE dostała się solistka i pięć zespołów. Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału, a zwycięzcom konkursu życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

Na podstawie art. 15 ust. 3 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym
(Dz. U. z 2019 r. poz. 511) Przewodniczący Rady zwołał VII sesję Rady Powiatu Zielonogórskiego.

Posiedzenie odbędzie się w dniu 16 maja 2019 roku o godz. 13:00 w Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego  (warsztaty szkolne) w Sulechowie, przy ul. Piaskowej 53

Dzień bibliotek i bibliotekarzy!

Ostatnie dni konkursu: POWIAT ZIELONOGÓRSKI PĘDZLEM I OBIEKTYWEM

Trwa konkurs plastyczny pod hasłem: POWIAT ZIELONOGÓRSKI PĘDZLEM I OBIEKTYWEM.

Nadsyłanie prac do 10 maja.

Szczegóły na plakacie i w regulaminie.

Więcej informacji drogą mailową promocja@powiat-zielonogorski.pl bądź telefonicznie 68 452 75 85.

Międzynarodowy Dzień Inwalidy z kulturą łowiecką 12.05.2019 r.

02.05.2019

XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek - gm. Świdnica

02.05.2019

26 kwietnia nastąpiło oficjalne otwarcie wystawy oraz wręczenie nagród Konkursu Plastycznego zorganizowanego przez Nasz Dom z okazji obchodów 20-lecia Powiatu Zielonogórskiego, pt. : „Powiat Zielonogórski – moja mała ojczyzna”. Patronat nad nim objął Starosta Zielonogórski.

źródło i materiały: DPS Trzebiechów

Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało konkurs na inicjatywy dla lokalnych społeczności pn. „Cyfrowa Majówka”. Głównym założeniem konkursu jest to, aby możliwie jak najwięcej osób dowiedziało się – a może i nauczyło – co nam dają cyfrowe technologie i dlaczego warto z nich korzystać. Do konkursu mogą się zgłosić wszyscy: szkoły, gminy, pojedyncze, prywatne osoby, Koła Gospodyń Wiejskich, Kluby Seniorów, przedszkola, biblioteki, organizacje pożytku publicznego, domy kultury, strażacy, czy lokalni przedsiębiorcy. Termin konkursu: od 11 do 19 maja 2019 roku.

25.04.2019

Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz Rocznica zakończenia II Wojny Światowej z udziałem Wojska Polskiego w Sulechowie.

Szczegóły na zaproszeniu.

Ranking gmin