Wybór języka: pl

W dniu 18 maja 2019 roku odbył się piknik  z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej Górze, w ramach obchodów 20-lecia Powiatu Zielonogórskiego pod hasłem „ Podziel się domem. Zostań rodziną zastępczą”. Wydarzenie miało miejsce na terenie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Przytoku.

XIII Europejska Noc Muzeów, w Lubuskim Muzeum Wojskowym w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, była z całą pewnością nie lada gratką dla miłośników militariów, rodzin z dziećmi, pasjonatów historii i każdego, kto miał okazję być i skorzystać z atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Władze powiatu zielonogórskiego zaniepokojone sytuacją uczniów z terenu powiatu zielonogórskiego podejmują działania dotyczące rekrutacji do zielonogórskich szkół.

Pismo Starosty Zielonogórskiego do Minister Edukacji Narodowej oraz odpowiedź Lubuskiego Kuratora Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim w załączeniu poniżej.

W Świdnicy, z inicjatywy wójta Krzysztofa Stefańskiego, odbyło się spotkanie z udziałem Pawła Mierzwiaka, burmistrza Nowogrodu Bobrzańskiego, Krzysztofa Romankiewicza, starosty zielonogórskiego, Krzysztofa Słapczyńskiego, dyrektora delegatury Lubuskiego Kuratorium Oświaty, a także zaniepokojonych rodziców uczniów, którzy w tym roku kończą gimnazja i podstawówki.

16 maja br. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  (warsztaty szkolne) w Sulechowie, przy ul. Piaskowej 53 odbyła się VII sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego.

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 15 maja 2019 roku grupa młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Sulechowie zainteresowanej naukami humanistycznymi wzięła udział w wycieczce dydaktycznej do Zielonej Góry. Odwiedzili Bibliotekę Uniwersytetu Zielonogórskiego. Jest to jedna z najnowocześniejszych bibliotek uczelnianych w kraju.

Wczoraj, tj. 9 maja w Trzebiechowskim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Wojtera odbył się przegląd taneczny PRO ARTE. Na scenie wystąpiło ponad stu bardzo uzdolnionych młodych ludzi. Do etapu wojewódzkiego Gali Tanecznej PRO ARTE dostała się solistka i pięć zespołów. Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału, a zwycięzcom konkursu życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

Ranking gmin