Wybór języka: pl

Aktualności

W siedzibie Ochotniczego Hufca Pracy    w Zielonej Górze przy ul. Ludwika Zamenhofa 1,  13 grudnia 2018 r.               o godzinie 12.30 odbyły się obchody Jubileuszu 100-lecia Publicznych Służb Zatrudnienia i 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Na uroczystość zapraszali Starosta Zielonogórski Krzysztof Romankiewicz   i dyrektor PUP w Zielonej Górze Edmund Prekurat.

 

więcej

Życzenia świąteczno-noworoczne

17.12.2018

Od kilku dni mamy przyjemność podziwiać w holu CKZiU w Sulechowie wystawę fotograficzną poświęconą dokonaniom artystycznym Henrego van de Velde w Trzebiechowie.

Piękne zdjęcia zrobione zostały przez "Klub Fotograficzny FOTOKADR" z Sulechowskiego UTW. Wystawa została przewieziona do budynku CKZiU z Domu Pomocy Społecznej w Trzebiechowie i potrwa do 13 grudnia.  Więcej na: http://powiat-zielonogorski.pl/index.php/pl/Powiat/Aktualnosci/Wystawa-poswiecona-dzialalnosci-artystycznej-Henrego-van-de-Velde

więcej

Dnia 10 grudnia br. nastąpiło oficjalne przekazanie dwóch nowych samochodów marki Ford Transit Custom Kombi przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych współfinansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach "Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III" w obszarze D dla Domu Pomocy Społecznej w Trzebiechowie oraz filii w Bełczu. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Krzysztof Romankiewicz - Starosta Zielonogórski, Tadeusz Pająk - Wicestarosta Zielonogórski, Mirosław Andrasiak - Członek Zarządu, Andrzej Gonia - Dyrektor PFRON, Anna Gołębska - Dyrektor PCPR, Aleksandra Szubert - Dyrektor GOK w Bojadłach oraz ksiądz proboszcz Stanisław Szura. W tak zacnym gronie przekazano kluczyki do busów członkom rady mieszkańców. Następnie ks. Stanisław poświęcił samochody. Była to bardzo miła uroczystość zwłaszcza dla podopiecznych DPS, którzy będą codziennie korzystać z nowych busów. Ułatwią one m.in. podróżowanie do poradni specjalistycznych i poprawią komfort jazdy.

więcej

W roku szkolnym 2018/2019 Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im. Ireny Sendlerowej w Przytoku realizował działania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Po konsultacjach z uczniami, rodzicami, lokalną społecznością, pracownikami szkoły oraz pracownikami bibliotek publicznych, podjęto decyzję o wyborze książek do zakupu.

więcej

Mikołajkowy Festiwal Tańca o puchar Burmistrza Czerwieńska.

03.12.2018

Na podstawie art. 15 ust. 3 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2018 r. poz. 995 z późn. zm.) Przewodniczący Rady zwołał II sesję Rady Powiatu Zielonogórskiego.

Posiedzenie odbędzie się w dniu 6 grudnia 2018 roku o godz. 12:00 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  (warsztaty szkolne) w Sulechowie, przy ul. Piaskowej 53.

więcej

Ranking gmin

Mapa dojazdu