Wybór języka: pl

28 sierpnia 2018 r. z okazji Powiatowego Dnia Organizacji Pozarządowych w Palmiarni w Zielonej Górze odbyło się spotkanie wyróżnionych statuetką „Lider Trzeciego Sektora Powiatu Zielonogórskiego” edycji  2016, 2017 i  2018 z władzami Starostwa Zielonogórskiego w osobach Starosty Zielonogórskiego Dariusza Wróblewskiego i Wicestarosty Zielonogórskiego Waldemara Kotlarskiego oraz Powiatową Radą Działalności Pożytku Publicznego z przewodniczącą panią Romualdą Cieślak- Jarecką.

Obwieszczenie Starosty Zielonogórskiego z dnia 20. sierpnia 2018 r. w sprawie podania do publicznej wiadomości: numery i granice okręgów wyborczych, liczbę wybieranych radnych w poszczególnych okręgach wyborczych oraz siedzibę Powiatowej Komisji Wyborczej w wyborach zarządzonych na dzień 21 października 2018 r.

Przebudowa i rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 278

14.08.2018

W związku z przebudową i rozbudową drogi wojewódzkiej nr 278 leżącej  na terenie naszego powiatu na odcinku Sulechów – Konotop  planowane jest wprowadzenie Tymczasowej Organizacji Ruchu zgodnie z Projektem Organizacji Ruchu na czas robót zatwierdzonym  i wydanym przez Marszałka Województwa Lubuskiego.

Remont i utrudnienia z tym związane rozpoczną się już  21 sierpnia 2018 r. Natomiast termin zakończenia robót zaplanowany jest na  24 lutego 2020 r.

Umowa dotyczy dofinansowania ze środków PFRON trzech projektów w  ramach „Programu wyrównywania różnic miedzy regionami III”. Zawarta została między Państwowym  Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych a Powiatem Zielonogórskim, który reprezentowali Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski, Wicestarosta Zielonogórski Waldemar Kotlarski i Skarbnik Edyta Dwojak.

Urząd Miejski w Babimoście wraz z Powiatem Zielonogórskim, Lubuską Izba Rolniczą w Zielonej Górze oraz Urzędem Marszałkowskim w Zielonej Górze organizuje konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy w ramach XX LUBUSKIEGO ŚWIĘTA PLONÓW, które odbędzie się 09 września 2018 r., w Babimoście.

Święto Policji

24.07.2018