Wybór języka: pl

Aktualności

Samorządowiec Województwa Lubuskiego 2018 - Oceniamy Władze – to plebiscyt Gazety Lubuskiej, którego jednym z laureatów jest Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski.

W plebiscycie, który zakończył się 14 września, można było oddać głos na każdego radnego i włodarza doceniając tym samym jego zaangażowanie i pracę na rzecz lokalnej społeczności.

Wśród wójtów na podium znalazł się Robert Sidoruk, Wójt Gminy Zabór, a wśród burmistrzów Paweł Mierzwiak, Burmistrz Miasta Nowogród Bobrzański.

więcej

W dniu 22 września br. dzieci z rodzin zastępczych z terenu powiatu zielonogórskiego wraz z opiekunami wzięły udział w spotkaniu integracyjnym zorganizowanym przez pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II, przy współpracy Nadleśnictwa Babimost, na terenie rezerwatu przyrody Laski.

więcej

Rusza XIX edycja turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, będącego przepustką do marzeń o sportowej karierze dla setek tysięcy chłopców i dziewczynek z całego kraju. Tylko do 30 września na stronie turnieju nauczyciele i trenerzy mogą zgłaszać drużyny w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Zwycięzców poznamy – tradycyjnie już – w maju na stadionie PGE Narodowym.

więcej

W dniu 18 września 2018 r. (wtorek) o godzinie 16:00 w lokalu Gminnego Ośrodka Kultury w Bojadłach przy ul. Bocznej 1 odbyło się zebranie uczestników scalenia wsi Bojadła, o którym była mowa w OBWIESZCZENIU STAROSTY ZIELONOGÓRSKIEGO z dnia 31.08.2018 r. Celem zebrania było odczytanie postanowienia Starosty Zielonogórskiego o wszczęciu postępowania scaleniowego stosownie do art. 7 ust. 3 ww. ustawy gruntów wsi Bojadła.

więcej

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej

18.09.2018

W czwartek, dnia 13 września 2018 roku o godz. 12:00 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  (warsztaty szkolne) w Sulechowie, przy ul. Piaskowej 53 odbyła się L sesja Rady Powiatu.

więcej

Ranking gmin

Mapa dojazdu