Wybór języka: pl

Powiat Zielonogórski - Laureat Rankingu Powiatów 2023.

20 marzec 2024 r. - krótsze godziny pracy urzędu

08.03.2024

Darmowa Wypożyczalnia PFRON

02.03.2024

Informacja o zakończeniu naboru wniosków do Programu Ministerstwa Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego- edycja 2024 r.

27.02.2024

Powiat Zielonogórski/Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej Górze informuję, że zakończono nabór wniosków do Programu Ministerstwa Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - edycja 2024 r., finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego.

Niestety, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, nie wszyscy zgłoszeni uczestnicy zostali przyjęci. W związku z tym, tworzona jest lista rezerwowych, która będzie brana pod uwagę w przypadku ewentualnych rezygnacji lub zwolnień w programie. Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie i zaangażowanie w proces rekrutacji.

W Sulechowie na ulicy Styczniowej, w pasie drogi powiatowej nr 1201F realizowana jest już kolejna inwestycja w zakresie poprawy bezpieczeństwa niechronionych użytkowników drogi.

Na zlecenie Powiatu Zielonogórskiego, zlikwidowane zostały progi wyspowe. W to miejsce powstaje wyniesione przejście dla pieszych. Wykonywane jest ono w kolorze żółto-czarnym, aby uzyskać lepszą widoczność, a tym samym zwiększyć bezpieczeństwo pieszych.

Na ww. inwestycję udało się pozyskać dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Ranking gmin