Wybór języka: pl

Aktualności

5 kwietnia w Poznaniu odbyła się Konferencja regionalna obejmująca powiatowe i wojewódzkie urzędy pracy oraz inne instytucje rządowe i samorządowe z województw: wielkopolskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego i  kujawsko-pomorskie. Tematem przewodnim wydarzenia była Sytuacja kobiet na rynku pracy.

więcej

Wczoraj, tj. 09.04.2019 r., w 5 Lubuskim Pułku Artylerii, w Sulechowie odbyło się szkolenie z zakresu współpracy cywilno-wojskowej (CIMIC). Wiodącym tematem spotkania było omówienie zasad współpracy jednostki wojskowej z administracją samorządową i innymi partnerami społecznymi. W ramach szkolenia grupa zapoznała się z tradycją jednostki wojskowej oraz sprzętem i uzbrojeniem.

więcej

W dni 05.04.2019 r. na terenie Jednostki Ratowniczo Gaśniczej, przy ul. Sulechowskiej w Zielonej Górze, odbyło się szkolenie z zakresu zwalczania choroby ASF (African Swine Fever – Afrykański Pomór Świń) dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz służb mundurowych. Przedstawiono plan działania w przypadku wykrycia choroby na terenie powiatu oraz szczegółowo przedstawiono „Plan zwalczania ASF w populacji dzików przypadek w obszarze leśnym”.

więcej

Unieważnienie otwartego konkursu z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej.

08.04.2019

Z inicjatywy Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ przy współpracy ze Stowarzyszeniem Dziennikarzy Lubuskich 3 kwietnia br. w bibliotece Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyła się debata pn. „Zdrowie seniora”, w której uczestniczył Starosta Zielonogórski Krzysztof Romankiewicz. Debata połączona była z  uroczystym rozstrzygnięciem konkursu dla lubuskich mediów. Lubuski Oddział Wojewódzki NFZ od dziewięciu lat organizuje konkurs dla dziennikarzy województwa lubuskiego. Temat tegorocznego konkursu to „Zdrowie seniora”.

więcej

2 kwietnia 2019 r. w auli Wydziału Zamiejscowego Uniwersytetu Zielonogórskiego w Sulechowie odbyła się konferencja Rzeczywistość – 4.0 jak kształtować edukację, by stała się adekwatna do nadchodzących zmian? pod honorowym patronatem Pani Marszałek Województwa Lubuskiego oraz Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. W konferencji wzięło udział 107 osób ze świata edukacji i biznesu, samorządu terytorialnego oraz polityki, w tym Starosta Zielonogórski Krzysztof Romankiewicz oraz Członek Zarządu Mirosław Andrasiak.

więcej

Wczoraj, 4 kwietnia 2019 r. w Nowym Jorku, na Manhattanie rozpoczęło się ART EXPO NEW YORK 2019 – światowa wystawa sztuki współczesnej. Wśród wielu artystów, znalazł się także Bogumił Hoder, od urodzenia mieszkaniec Powiatu Zielonogórskiego i od dziecka tworzący swoje prace na terenie naszego powiatu.

więcej

Ranking gmin

Mapa dojazdu