Wybór języka: pl

Aktualności

Pan Wicestarosta – Waldemar Kotlarski, Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego – Edwin Łazicki oraz dyrektor  SP ZOZ w Sulechowie - Beata Kucuń  podczas  wizyty
w Babimoście odbyli spotkania  z przedstawicielami firm: dyrektorem IKEA Industry Wojciechem Waligórą oraz dyrektorem zakładu TFP Oddział Babimost Panem Sławomirem Ździebło.

więcej

Infolinia Programu Dobry Start

18.06.2018

Z dniem 11 czerwca 2018 r. w Wydziale Polityki Społecznej Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. uruchomiona zostaje dla mieszkańców naszego województwa infolinia Programu Dobry start

Nr infolinii:    95 7115-500

Infolinia działać będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 14:00 do 31 sierpnia 2018 r.

Więcej informacji dostępnych na stronach:

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

https://www.mpips.gov.pl/DobryStart

7 czerwca w Trzebiechowie odbyła się po raz trzynasty Lubuska Olimpiada Domów Pomocy Społecznej pod patronatem Starosty Zielonogórskiego. Uczestniczyli w niej pensjonariusze 18 domów z całego województwa.

więcej

06 czerwca 2018 r. w budynku Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze miało miejsce wyjątkowe spotkanie z młodzieżą. Urząd odwiedziła grupa siódmoklasistów wraz z wychowawcą z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kpt. Więckowskiego w Kargowej.

więcej

19 czerwca 2018 r. w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze odbędzie się spotkanie informacyjne w sprawie projektu “e – Geodezja Powiatu Zielonogórskiego”.

W ramach projektu spotkanie podzielone będzie na kilka paneli tematycznych. Szczegóły w zaproszeniu.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy i prosimy o kontakt.

więcej

Dzień Samorządu Terytorialnego

25.05.2018

27 maja przypada Dzień Samorządu Terytorialnego, upamiętniający pierwsze demokratyczne wybory samorządowe w Polsce. Z tej okazji wszystkim pracownikom jednostek samorządu terytorialnego pragniemy podziękować za wkład w propagowanie idei samorządności. Szczególne wyrazy uznania składamy Pracownikom Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze i Delegatury w Sulechowie,  dziękując za dotychczasową pracę na rzecz rozwoju Powiatu Zielonogórskiego. Życzymy Państwu, aby praca zawodowa przynosiła spełnienie i satysfakcję z pełnionej na rzecz samorządu służby, a życie osobiste obfitowało tylko w pomyślne wydarzenia.

Waldemar Kotlarski

Wicestarosta Zielonogórski

Dariusz Wróblewski

Starosta Zielonogórski

Edwin Łazicki

Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego

 

W piątek 18 maja w powiecie zielonogórskim zakończył się cykl tegorocznych powiatowych przeglądów PRO ARTE. Ostatnie, roztańczone i najgłośniejsze eliminacje powiatowe, czyli Lubuska Gala Taneczna odbyły się na hali sportowej w Trzebiechowie.

więcej

Ranking gmin

Mapa dojazdu