Wybór języka: pl

Aktualności

UWAGA!!! Rozszerzenie strefy ASF objędej ogranczeniami

26.11.2019

Informujemy o ujęciu gmin Zabór, Trzebiechów, Bojadła i Kargowa w strefie objętej ograniczeniami (czerwonej), pozostałe gminy powiatu zielonogórskiego są w strefie ochronnej (żółtej).

 

W dniu 25.11.2019 r., w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej PSP 2 w Zielonej Górze przy ul. Sulechowskiej 42, odbyło się Posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego i Komisji Bezpieczeństwa i Porządku.

Spotkaniu przewodniczył Wicestarosta Zielonogórski Tadeusz Pająk.

- Powiatowy Lekarz Weterynarii Natalia Wojniusz przedstawiła prowadzone działania związane z walką z Afrykańskim Pomorem Świń (ASF) na terenie Powiatu Zielonogórskiego oraz sąsiednich powiatach.

- Przedstawiona została statystyka i analiza bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie Powiatu Zielonogórskiego za I półrocze 2019 r.

- Poinformowano o zmianach w organizacji i funkcjonowaniu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego i Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

więcej

UWAGA!!! BEZWZGLĘDNY ZAKAZ WCHODZENIA DO LASÓW W POWIECIE ZIELONOGÓRSKIM UWAGA!!!

22.11.2019

W związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików, obowiązuje zakaz wstępu do lasu! Każdy przypadek znalezionego padłego dzika należy pilnie zgłosić do Powiatowego Lekarza Weterynarii lub do najbliższego posterunku Policji lub Urzędu Gminy. Zwłok nie wolno dotykać !

SPZOZ Sulechów na 2 miescu w rankingu najlepszych porodówek w regionie

21.11.2019

Więcej na ten temat można poczytać na stronie:

Gazeta Lubuska

Ranking gmin

Mapa dojazdu