Wybór języka: pl

Aktualności

Karnawał to czas uczt i zabaw. Najhuczniej i najweselej obchodzimy "ostatki"- ostatni dzień karnawału, a przede wszystkim Tłusty Czwartek. W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulechowie zachowali tradycje poczęstunków i spotkań. Starsi koledzy ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy pod opieką pani pokazywali swoim młodszym kolegom i koleżankom z grupy Motylki jak się robi i smaży oponki oraz faworki. Dzieci oraz starsi uczniowie od rana przygotowywały składniki na słodkie przysmaki. Ubrane w fartuchy i kucharskie czapki wyczarowywały przysmaki na tłusty czwartek. Wsypywały mąkę, wbijały jajka, wyrabiały ciasto, wałkowały, wycinały faworki i oponki. W całej pracowni rozchodził się zapach olejku waniliowego. Podczas wyrabiania ciasta dzieci miały okazję do próbowania, badania, wąchania. Następnie gotowe, surowe przysmaki dawały pani, które je smażyła. Posypane cukrem pudrem były gotowe do spróbowania i poczęstowania innych.

materiały: facebook.com/soswsulechow

więcej

Dziś, tj. 14 marca Liceum Ogólnokształcące im. rotmistrza Witloda Pileckiego w Sulechowie gościło uczniów klas VIII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH i klas III GIMNAZJÓW na DNIACH OTWARTYCH SZKOŁY – FESTIWALU NAUKI– dla uczniów spoza Sulechowa.
W programie szkoła zaprezentowała ofertę nauki w klasach I w roku szkolnym 2019/2020 oraz dorobek szkoły, odbyły się również spotkania z nauczycielami i uczniami.

materiały: facebook.com/losulechow

więcej

Zakończyła się konferencja prasowa zorganizowana w budynku Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze z udziałem przedstawicieli Powiatu Zielonogórskiego: Starosty Zielonogórskiego Krzysztofa Romankiewicza, Wicestarosty Tadeusza Pająka, członka Zarządu Mirosława Andrasiaka, sekretarz Powiatu Ewy Seremak oraz przedstawiciela władz Miasta Zielona Góra zastępcy prezydenta Krzysztofa Kaliszuka. Konferencja dotyczyła sytuacji Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sulechowie. W związku z trudną sytuacją Szpitala w Sulechowie, Rada Powiatu podczas V Sesji podjęła rozmowy dotyczące wyrażenia woli przekształcenia Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Trwają intensywne prace nad poprawą sytuacji finansowej Szpitala. Kolejnym tematem było utrzymanie mostu w Cigacicach. Ponieważ Rada Powiatu przyjęła stanowisko w sprawie utrzymania mostu w Cigacicach wzywające Prezydenta Miasta Zielona Góra do realizacji zobowiązania wynikającego z § 1  pkt. 6 Deklaracji Nr LXIX.4.2014 Rady Miasta Zielona Góra z dnia 8 lipca 2014 r. w sprawie rekompensaty utraconych dochodów własnych Powiatu Zielonogórskiego oraz § 1 ust. 1 porozumienia z dnia 18 grudnia 2014 r. w sprawie przejęcia prowadzenia zadania w zakresie zarządzania, administrowania i utrzymania drogi powiatowej Nr 1187F od granicy Miasta Zielona Góra do mostu w miejscowości Cigacice włącznie z mostem.

więcej

Dnia 13 marca w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze odbywało się Forum Produktów Regionalnych zorganizowane przez Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego.

więcej

I Memoriał im. Jerzego Klempela w piłce ręcznej mężczyzn

13.03.2019

Wczoraj, tj. 12 marca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Czerwieńsku odbył się konkurs piosenki w I i II kategorii wiekowej. Na scenie wystąpiło kilkudziesięciu bardzo uzdolnionych młodych ludzi. Do etapu wojewódzkiego Festiwalu Piosenki PRO ARTE dostało się troje solistów i dwa zespoły. Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału, a zwycięzcom dzisiejszego konkursu życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

fot. MGOK Czerwieńsk

więcej

12 marca br. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  (warsztaty szkolne) w Sulechowie, przy ul. Piaskowej 53 obradowała Rada Powiatu Zielonogórskiego.

więcej

Wyrazy głębokiego współczucia

13.03.2019

Ranking gmin

Mapa dojazdu