Wybór języka: pl

Aktualności

Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało konkurs na inicjatywy dla lokalnych społeczności pn. „Cyfrowa Majówka”. Głównym założeniem konkursu jest to, aby możliwie jak najwięcej osób dowiedziało się – a może i nauczyło – co nam dają cyfrowe technologie i dlaczego warto z nich korzystać. Do konkursu mogą się zgłosić wszyscy: szkoły, gminy, pojedyncze, prywatne osoby, Koła Gospodyń Wiejskich, Kluby Seniorów, przedszkola, biblioteki, organizacje pożytku publicznego, domy kultury, strażacy, czy lokalni przedsiębiorcy. Termin konkursu: od 11 do 19 maja 2019 roku.

więcej

Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz Rocznica zakończenia II Wojny Światowej

25.04.2019

Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz Rocznica zakończenia II Wojny Światowej z udziałem Wojska Polskiego w Sulechowie.

Szczegóły na zaproszeniu.

Święta Wielkanocne

19.04.2019

Skrócony czas pracy urzędu

18.04.2019

W dniach 11.04-12.04 odbyło się spotkanie w ramach Konwentu Powiatów Województwa Lubuskiego. Przewodniczącym konwentu był starosta żagański Henryk Janowicz, zaprosił do wspólnych rozmów wszystkich starostów z województwa lubuskiego, przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, a także lokalnych samorządowców.
Podczas spotkania poruszono tematy związane z subwencją oświatową, służbą zdrowia, a także transportem zbiorowym. Wypracowane stanowisko przedstawione zostanie podczas kolejnego spotkania w ramach konwentu

więcej

Gmina Świdnica została Gminą na 6! Uzyskując pierwsze miejsce w plebiscycie Gazety Lubuskiej, w kategorii Gmina przyjazna mieszkańcom. 

Serdecznie gratulujemy.

materiały: facebook.com/gmina.swidnica

więcej

Ranking gmin

Mapa dojazdu