Wybór języka: pl

Wydział Edukacji i Sportu - Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w powiecie zielonogórskim

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w powiecie zielonogórskim

Szanowni Państwo,

Zarząd Powiatu Zielonogórskiego informuje, że  na terenie  powiatu zielonogórskiego nie została zawieszona działalność następujących szkół i placówek oświatowych:

• Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Sulechowie
  • Młodzieżowego  Ośrodka Wychowawczego w Babimoście,
  • Szkoły Podstawowej Specjalnej w Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Wojnowie
  •  Zespołu Szkół Specjalnych im. Kawalerów Maltańskich przy Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze,

Informujemy też, iż Zarządu Powiatu Zielonogórskiego wyraził zgodę  na zawieszenie zajęć:

• w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii im. Ireny Sendlerowej w Przytoku
  • oraz w  Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulechowie. Dyrektorzy tych placówek, zdecydowali, iż zajęcia zostają zawieszone na 2 tygodnie od 16-25 marca.
  • od 16 marca br. zawieszone  zostały  kursy z zakresu teoretycznego kształcenia zawodowego dla  uczniów, będących  młodocianymi pracownikami Branżowej Szkoły I stopnia im .gen. Wł. Sikorskiego w Centrum  Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego i  w Sulechowie, Uczniowie ci nie uczęszczają  do szkoły, jednakże  realizują przygotowanie zawodowe u pracodawcy na dotychczasowych zasadach;

Przypominamy, że zawieszenie zajęć nie jest czasem ferii. To czas  KWARANTANNY, unikania skupisk ludzkich. Bądźmy odpowiedzialni za nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

Uczniowie w tym czasie nie powinni opuszczać domów, chyba że zaistnieje wyjątkowa sytuacja. Policja będzie podejmowała działania kontrolno-prewencyjne w związku z ogłoszeniem zawieszenia zajęć w szkołach,  sprawdzając uczniów przebywających poza domem.

Zwracamy się do Rodziców o dopilnowanie dzieci i wzmożony nadzór. Uczniowie w tym czasie będą mieli możliwość pracy w domu i samodzielnej  realizacji zadań otrzymanych od swoich nauczycieli. Jest to więc czas do uzupełnienia wiedzy, nadrobieniu zaległości , przygotowania się do zaległych sprawdzianów, czy  poprawienia oceny.

Zachęcajmy dzieci do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole. Na platformie internetowej http://epodręczniki.pl/ znajduje się szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.

Dziękujemy nauczycielom szkół, prowadzonych przez Powiat Zielonogórski  za przygotowanie i przekazanie materiałów dydaktycznych do samodzielnej pracy uczniów w domu oraz za deklarację internetowych i  telefonicznych konsultacji oraz  kontrolowania prac swoich uczniów.

Pamiętajmy także o osobach starszych, które znajdują się w najwyższej grupie ryzyka i narażone są najbardziej na skutki koronawirusa.

Wszyscy musimy podejmować działania, których celem jest zapobieżenie rozprzestrzenianiu się wirusa.

Szanowni państwo, apelujemy o przestrzeganie zasad higieny osobistej oraz   higieny i czystości pomieszczeń.

Przypominamy i prosimy osoby wracające z regionów zarażonych o

• telefonicznym powiadomieniu o tym fakcie  stacji sanitarno- epidemiologicznej. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

Ranking gmin