Wybór języka: pl

UWAGA! Koronawirus - orędzie Starosty Zielonogórskiego do Mieszkańców Powiatu Zielonogórskiego

SZANOWNI PAŃSTWO MIESZKAŃCY
POWIATU ZIELONOGÓRSKIEGO

Znaleźliśmy się wszyscy w bardzo trudnej sytuacji związanej
z powszechnie występującym koronawirusem SARS-COV-2 wywołującym chorobę COVID-19. Uciążliwości, które mamy i mieć będziemy
w najbliższym czasie powodują utrudnienia życia codziennego. Zamknięte zostały szkoły, uczelnie, przedszkola, miejsca rozrywki, lotniska i granice. Jednak w tej rzeczywistości powinniśmy stanąć na wysokości zadania i wspólnie zmierzyć się z tymi niedogodnościami
i chorobą.

        W nadchodzących dniach spotkamy się z wszelkiego rodzaju utrudnieniami, również ze strony funkcjonowania urzędów, instytucji życia publicznego.

        Zwracam się do Państwa o zachowanie spokoju, dyscypliny
i ograniczenie przemieszczania się poza miejsca zamieszkania i pracy. To w dużej mierze jak przebrniemy ten trudny okres zależy od nas samych.

        Dziękuję wszystkim służbom za ich dotychczasowe zaangażowanie
i poświęcenie, ale chcę podkreślić, że oczekiwania są w stosunku do Was jeszcze większe i jestem przekonany, że wszyscy damy radę.

        Dziękuję mieszkańcom naszego powiatu za wyrozumiałość spowodowaną opóźnieniami pracy urzędu, ale pracownicy też mają dzieci, które uczęszczają do szkół i przedszkoli.

        Życzę Państwu przede wszystkim dużo zdrowia, cierpliwości, ostrożności i jakże ważnej w tym czasie wrażliwości dla innych, w tym również dla ludzi starszych.

        Przy wspólnym działaniu nas wszystkich jesteśmy w stanie nie poddać się tej ZARAZIE.

 

 

 

Starosta Zielonogórski

Krzysztof Romankiewicz

Ranking gmin

Mapa dojazdu