Wybór języka: pl

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Powiatu Zielonogórskiego

pragnę zaprosić na warsztaty będące elementem przygotowania Strategii rozwoju powiatu zielonogórskiego na lata 2014-2022.

Warsztaty odbędą się w dniach 1, 2 i 7 lipca 2014 roku, w Starostwie Powiatowym w Zielonej Górze, przy ul. Podgórnej 5, w sali 208, od godziny 10.00 do 13.00.

"Być wolnym... to nic, ale odzyskać wolność - to niebo". Johann Gottlieb Fichte

04.06.2014

Z okazji Dnia Wolności życzę wszystkim Mieszkańcom Powiatu Zielonogórskiego poczucia wspólnoty i dumy z naszej historii. To dzięki wydarzeniom z 1989 roku dzisiaj możemy korzystać z uroków wolnej, demokratycznej Rzeczypospolitej Polskiej!.

Obrady „Okrągłego Stołu”, pierwsze prawdziwie wolne wybory, usunięcie z Konstytucji przepisu o przewodniej roli PZPR i sojuszu ze Związkiem Radzieckim oraz powrót do nazwy Rzeczpospolita Polska i godła z orłem w koronie – zakończyły okres ustroju komunistycznego i rozpoczęły czas prawdziwej suwerenności.

Pamiętajmy słowa Jana Pawła II mówiące o tym, że „Wolności nie można tylko posiadać, nie można jej zużywać. Trzeba ją stale zdobywać i tworzyć przez prawdę. Musimy pamiętać, że wolność nie jest nam dana raz na zawsze…”

Dziś jesteśmy prawdziwie wolni, żyjemy w demokratycznym państwie prawa, sami decydujemy o tym, co jest dla nas i naszego kraju najlepsze. Cieszmy się tym, nie tylko 4 czerwca, ale każdego dnia!

Ireneusz Plechan

Starosta Zielonogórski

4 czerwca 2014 roku minie ćwierć wieku od tryumfu solidarności i odwagi nad zwątpieniem i politycznym osamotnieniem.

Piękna pogoda, mnóstwo atrakcji i muzealny park pełen zwiedzających, tak w skrócie można podsumować III Piknik Rodzinny „Mama, Tata i Ja” zorganizowany z okazji Dnia Dziecka w Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie. Przez całą niedzielę 1 czerwca Drzonów przeżywał prawdziwe oblężenie. Kolumna zaparkowanych aut rozciągnięta była wzdłuż całej wsi. Dla tak licznej publiczności muzeum przygotowało bogaty i urozmaicony program.

W tym tygodniu przypada kolejna rocznica urodzin gen. Władysława Eugeniusza Sikorskiego, dlatego 23 maja uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie, którego Patronem jest gen. Sikorski, będą mieli okazję do wielkiego świętowania. Tego dnia w sulechowskiej placówce odbędą się obchody Dnia Patrona Szkoły.

Ranking gmin