Wybór języka: pl

Zespół LO Sulechów w finale Mam Haka Na Raka! Czekamy na rozstrzygnięcie!

17 marca 2014 r. Biuro Organizacyjne 7 Ogólnopolskiego Programu "Mam Haka Na Raka" ogłosiło listę 84 zespołów, które zostały wyłonione spośród niemal 636 innych z całego kraju, które zakwalifikowały się do finału konkursu.

W finale znalazły się reprezentantki Liceum Ogólnokształcącego w Sulechowie: Aleksandra Stawiarz (lider), Celina Świetniewska, Weronika Żelek – uczennice klasy 1 bs i Anna Kuśnierczak – uczennica klasy 1 m wraz z opiekunem zespołu Karoliną Pacholak.

Zespół z LO w Sulechowie weźmie udział w Gali Finałowej, która odbędzie się 6 czerwca 2014 r. w Warszawie. Podczas tego uroczystego spotkania zostaną ogłoszone wyniki konkursu na najlepszą kampanię społeczną oraz wręczone nagrody i wyróżnienia.

Kiedy zespół zgłaszał się do udziału w Programie "Mam Haka Na Raka", głowy dziewcząt i opiekuna były pełne pomysłów. Dzięki pomocy wielu otwartych i pomocnych ludzi, którzy zostali partnerami ich działań oraz kolegów i koleżanek ze szkoły udało się zrealizować bardzo wiele działań w naszym regionie, dzięki którym propagowano profilaktykę dotyczącą nowotworów jakimi są chłoniaki. Działania te zostały pozytywnie ocenione przez organizatorów.

W drugim etapie Programu dziewczęta wzięły udział w warsztatach kreatywnych oraz stworzyły własną kampanię społeczną dotyczącą profilaktyki chłoniaka. Obejmowała ona między innymi przygotowanie hasła kampanii, scenariusza spotu telewizyjnego i radiowego oraz ich amatorską realizację.

Wszystkie ich działania przyniosły im dużo satysfakcji i dumy z osiągnięć!

Dziękujemy wszystkim osobom, które wspierały uczennice LO w Sulechowie bez których ten sukces nie byłby możliwy.

Ranking gmin