Wybór języka: pl

Archiwum aktualności

W piątkowe popołudnie, 12 grudnia w Sali Widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Kargowej Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski otworzył wystawę prac malarskich pt. "Kolory Europy 2014".

Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski zaprasza na otwarcie wystawy "Kolory Europy 2014" w dniu 12 grudnia o godzinie 17.00 w Sali Widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Kargowej.

„Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu Polskiego, strzec suwerenności i interesów Państwa Polskiego, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny, wspólnoty samorządowej powiatu i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej” – to tekst roty ślubowania, złożonego przez dwudziestu z dwudziestu jeden nowo wybranych radnych powiatu zielonogórskiego na pierwszej sesji Rady Powiatu Zielonogórskiego V kadencji, która odbyła się 1 grudnia w sali konferencyjnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie.

Na podstawie art. 15 ust. 3 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r. poz. 595 z późn. zm.) Komisarz Wyborczy w Zielonej Górze zwołał I inauguracyjną sesję Rady Powiatu Zielonogórskiego. Przedstawił również propozycję porządku obrad.

Posiedzenie odbędzie się w dniu 1 grudnia 2014 roku o godz. 15.00 w sali konferencyjnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Sikorskiego w Sulechowie,ul. Piaskowa 53.

Dzień Pracownika Socjalnego

21.11.2014

Pracownikom Socjalnym, z okazji Waszego Święta, a szczególnie zatrudnionym w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej Górze i Domu Pomocy Społecznej w Trzebiechowie, składam najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy uznania i podziękowania za pracę na rzecz mieszkańców powiatu zielonogórskiego, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

Pracownik socjalny - to zawód dla ludzi o wrażliwym sercu, nie można wykonywać go przez przypadek, gdyż potrzebne jest do tego powołanie. Niech nigdy nie zabraknie Państwu  wrażliwości i otwartości na problemy innych ludzi!

Dziękuję za wysiłek, jaki wkładacie Państwo w wypełnianie codziennych, niełatwych obowiązków na rzecz potrzebujących. Wierzę, że nie opuści Państwa siła i motywacja do kontynuowania swojej szlachetnej misji.

Jednoczenie życzę wielu sukcesów w podejmowaniu nowych wyzwań, dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Starosta Zielonogórski

Ireneusz Plechan

Komunikat Powiatowej Komisji Wyborczej

18.11.2014