Wybór języka: pl

Gra decyzjna

22.10.2014

20 października w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze odbyła się gra decyzyjna na temat "Zgrywania i integrowania służb i podmiotów ratowniczych w przypadku zaistnienia zagrożenia epidemicznego i epidemii oraz wystąpienia choroby zakaźnej zwierząt". Gra przebiegała pod przewodnictwem Ireneusza Plechana - Starosty Zielonogórskiego (jednocześnie Przewodniczącego Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego).

We wtorek, 14 października w sulechowskim Zborze grona pedagogiczne, pracownicy oświaty oraz emerytowani nauczyciele ze szkół i placówek z terenu powiatu zielonogórskiego świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Wyrazy uznania i najlepsze życzenia złożyli zebranym Ireneusz Plechan - Starosta Zielonogórski oraz Andrzej Kowalski - Prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Sulechowie.

Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza w Świdnicy wzbogaciło swą kolekcję o kolejne cenne eksponaty. W czwartek, 9 października na otwarciu wystawy pt. "Skarb brązowy z Marcinowic" Dyrektor Włodzimierz Rebelski wraz z pracownikami Muzeum przedstawili zebranym gościom krótką historię tego cennego znaleziska.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulechowie, jak co roku w październiku zorganizowali Święto Plonów.

W środowe popołudnie, 8 października Starosta Zielonogórski Ireneusz Plechan i Burmistrz Kargowej Sebastian Ciemnoczołowski wraz z zaproszonymi gośćmi m.in. Wojewodą Lubuskim Jerzym Ostrouchem otworzyli odcinek zmodernizowanej drogi na trasie Kargowa - Karszyn.

4 października Liceum Ogólnokształcące w Sulechowie  obchodziło jubileusz 60-lecia. W ciągu tych lat dostojna Jubilatka na trwałe wpisała się nie tylko w historię miasta i powiatu, ale całego regionu. Na jej bogaty dorobek złożyła się praca wielu pokoleń wspaniałych nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, którzy na co dzień pracowali pod bacznym okiem dwunastu kolejnych dyrektorów oraz sporej rzeszy uczniów. Szkolne mury opuściło 5248 absolwentów.

Ranking gmin