Wybór języka: pl

Nowa droga na odcinku Kargowa - Karszyn już otwarta!

W środowe popołudnie, 8 października Starosta Zielonogórski Ireneusz Plechan i Burmistrz Kargowej Sebastian Ciemnoczołowski wraz z zaproszonymi gośćmi m.in. Wojewodą Lubuskim Jerzym Ostrouchem otworzyli odcinek zmodernizowanej drogi na trasie Kargowa - Karszyn.

Oddana do użytku inwestycja została zrealizowana z budżetu powiatu zielonogórskiego i gminy Kargowa oraz dofinansowaniu z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Wykonawcę dokumentacji technicznej wyłoniono we wrześniu 2011 r. 7 października 2011 r. zawarto umowę na: ‘'Opracowanie dokumentacji technicznej przebudowy drogi powiatowej nr 1189F na odcinku Kargowa – Karszyn” - wartość umowy opiewała na 93 480 zł brutto. Prace nad projektem trwały ponad rok, a decyzję udzielającą pozwolenia na budowę wydano 31 października 2012 r.

Koszt przebudowy drogi zamknął się w kwocie ok. 1 200 000 zł. Był to I etap robót budowlanych, w trakcie którego wykonano:
- przebudowę drogi powiatowej na długości 750 m.b. i szerokości 6,00 m.,
- chodniki oraz zjazdy,
- odtworzono rów odparowująco-chłonny,
- wykonano mur oporowy,
- oznakowanie poziome.

Etapy przebudowy drogi na zdjęciach:

Powiat Zielonogórski nie spoczywa na laurach, ale walczy o kolejne środki z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Starosta Zielonogórski z Burmistrzem Kargowej pokazali Wojewodzie Lubuskiemu w jak złym stanie jest kolejny, zaplanowany do modernizacji odcinek drogi. Wniosek na wykonanie robót budowlanych tego odcinka złożono w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim we wrześniu 2014 r. Aktualnie trwa weryfikacja złożonych wniosków. Zaplanowano, iż II etap robót obejmie odcinek: most + 1 km drogi za mostem (nawierzchnia w najgorszym stanie technicznym z całego odcinka czterokilometrowego, bardzo wąska raptem 3,0-3,5 m szerokości, a do tego liczne zakręty). Plan zakłada remont mostu oraz wykonanie poszerzenia do 6 m i przebudowę drogi na odcinku 1 km. Koszt szacunkowy II etapu inwestycji drogowej określono na kwotę 2 658 886 zł.

Całość kosztorysu inwestorskiego na wykonanie 4,7 km drogi powiatowej opiewa na kwotę 10 384 280,14 zł brutto.

Ranking gmin