Wybór języka: pl

Zaproszenie na warsztaty

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Powiatu Zielonogórskiego

pragnę zaprosić na warsztaty będące elementem przygotowania Strategii rozwoju powiatu zielonogórskiego na lata 2014-2022.

Warsztaty odbędą się w dniach 1, 2 i 7 lipca 2014 roku, w Starostwie Powiatowym w Zielonej Górze, przy ul. Podgórnej 5, w sali 208, od godziny 10.00 do 13.00.

Strategia jest dokumentem niezwykle istotnym dla funkcjonowania naszego powiatu w perspektywie kolejnych lat. Celem warsztatów jest wypracowanie założeń oraz określenie celów Strategii rozwoju powiatu zielonogórskiego w kontekście pozyskiwania funduszy europejskich w latach 2014-2020. W szczególności warsztaty umożliwią zidentyfikowanie kierunków rozwoju powiatu zielonogórskiego, a także posłużą do wypracowania programów strategicznych i operacyjnych stanowiących część wdrożeniową strategii.

Spotkanie warsztatowe obejmować będzie pracę w trzech grupach. Grupy robocze otrzymały nazwy i określony zakres tematyczny. Poniżej znajduje się spis grup i krótka charakterystyka tematów, które zostały im przypisane.

Grupa Pierwsza - 1 lipca 2014 roku: infrastruktura techniczna, w tym zagospodarowanie przestrzenne, drogi i transport, łączność i telekomunikacja, gospodarka wodno-ściekowa, gospodarka odpadami, gospodarka zasobami naturalnymi, infrastruktura elektroenergetyczna i gazowa oraz turystyka.

Grupa Druga - 2 lipca 2014 roku: gospodarka, w tym potencjał gospodarczy powiatu, perspektywy rozwoju podmiotów gospodarczych, rolnictwo, leśnictwo, handel, budownictwo, inwestycje, warunki inwestycyjne i instrumenty je wspierające.

Grupa Trzecia - 7 lipca 2014 roku: infrastruktura społeczna, w tym m.in. sytuacja demograficzna, zasoby dziedzictwa kulturowego, rynek pracy, pomoc społeczna i opieka zdrowotna, oświata, bezpieczeństwo publiczne.

Uczestnictwo w wybranej grupie proszę zadeklarować na formularzu zgłoszeniowym.

Serdecznie zapraszam do udziału w warsztatach, będących okazją do zabrania głosu w sprawach ważnych dla całego powiatu zielonogórskiego. Przypominam, że dokument jest w fazie powstawania, zatem mogą Państwo wpływać na jego kształt. Pragniemy opracować koncepcję, która będzie uwzględniać oczekiwania różnych środowisk, dlatego zapraszam do aktywnego włączenia się do prac związanych z tworzeniem strategii.

Deklarację uczestnictwa w warsztatach proszę zgłaszać w terminie do dnia 25 czerwca 2014 roku, na adres: Aldona Łopińska-Gorczyca, Starostwo Powiatowe w Zielonej Górze, ul. Podgórna 5, 65-057 Zielona Góra, aldona.gorczyca@powiat-zielonogorski.pl, tel. 68 45 27 508.

Ireneusz Plechan

Starosta Zielonogórski