Wybór języka: pl

17.04.2014

Zdrowych, pogodnych

Świąt Wielkanocnych,

pełnych wiary, nadziei i miłości.

Radosnego, wiosennego nastroju

oraz serdecznych spotkań w gronie

rodziny i przyjaciół

życzą

Ireneusz Plechan

Starosta Zielonogórski

Edwin Łazicki

Przewodniczący Rady

Powiatu Zielonogórskiego

Już w czwartek, 24 kwietnia br., o godzinie 10.00 w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Przytoku zostanie oddany do użytku i zaprezentowany pierwszy w Polsce rękaw ratowniczy.

15 kwietnia br., Ireneusz Plechan - Starosta Zielonogórski wziął udział w warsztatach zorganizowanych w ramach projektu pt. "Utworzenie polsko - niemieckiej transgranicznej sieci turystycznej w celu intensyfikacji współpracy jednostek turystycznych w Euroregionie Sprewa - Nysa - Bóbr".

W dniu 14 kwietnia 2014 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze odbyło się przekazanie sprzętu rehabilitacyjnego – 2 rowerów trójkołowych dla Patryka Wyciszkiewicza i Fabiana Sieńkowskiego.

Dzień wolny od pracy

08.04.2014

10 kwietnia br. w godzinach od 9.00 do 14.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie odbędzie się szkolenie doskonalące dyrektorów i kierowników placówek oświatowych z terenu powiatu Zielonogórskiego, w celu przygotowania ich do wykonywania zadań w zakresie obrony cywilnej, ochrony ludności oraz zarządzania kryzysowego, wynikających z zajmowanego stanowiska.

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Nowogrodzie Bobrzańskim gościł 7 kwietnia br. dzieci i młodzież z terenu powiatu zielonogórskiego. Młodzi ludzie prezentowali swój talent na szczeblu powiatowym Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego - organizowanego w ramach przeglądów PRO ARTE 2014.

4 kwietnia br., w Sulechowie Ireneusz Plechan - Starosta Zielonogórski, Ryszard Górnicki – Wicestarosta, Wiesław Miczulski – Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie oraz Burmistrzowie i Wójtowie wszystkich gmin z terenu powiatu zielonogórskiego podpisali porozumienie o współpracy.

Ranking gmin