Wybór języka: pl

Etap powiatowy Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Nowogrodzie Bobrzańskim gościł 7 kwietnia br. dzieci i młodzież z terenu powiatu zielonogórskiego. Młodzi ludzie prezentowali swój talent na szczeblu powiatowym Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego - organizowanego w ramach przeglądów PRO ARTE 2014.

Zgodnie z obowiązującym regulaminem uczestnicy występowali w trzech grupach wiekowych. W przeglądzie udział wzięło 52 uczniów, spośród których Rada Artystyczna wyróżniła w kategorii:
- klas I-III - Aleksandrę Białostocką (Drzonków), Oliwię Sanocką (Zawada), Klaudię Niedźwiecką (Bogaczów) i Aleksandrę Balik (Czerwieńsk);
- klas IV-VI - Julię Chabraszewską (Nowogród Bobrzański), Jagodę Ziółkowską (Bogaczów), Paulinę Dwornicką (Czerwieńsk), Ninę Basztabin (Zabór), Joannę Serniak (Drzonków);
- gimnazjów - Gabriela Zaborniaka (Drzonków), Karolinę Mazur (Babimost), Darię Kozę (Kargowa) i Marcina Domagałę (Czerwieńsk).

Nominację do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w dniach 15-16 maja br. w Kargowej uzyskali: Weronika Konsur, Amelia Kubiak, Rozalia Pukacka w kategorii klas I-III, Iga Kumka, Alicja Cygańska i Jakub Krzywniak w kategorii klas IV-VI oraz Hanna Wojtasińska, Kornelia Pukacka i Agata Malajka w kategorii gimnazjalistów.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałe występy, a nominowanym gratulujemy i życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim!

Ranking gmin