Wybór języka: pl

Promocja Powiatu Zielonogórskiego w Weißwasser

W sobotę, 31 maja Powiat Zielonogórski promował swoje atrakcje w Weißwasser (Niemcy).

Stoisko promocyjne Powiatu Zielonogórskiego ustawiono na Placu Dworcowym w saksońskim miasteczku Weißwasser, gdzie w dniach 30 maja - 1 czerwca trwały Dni Weißwasser.

Udział Powiatu Zielonogórskiego w Dniach Weißwasser został ustalony podczas marcowego spotkania poświęconego rozwinięciu współpracy Powiatu Zielonogórskiego z miastem Weißwasser w kraju związkowym Saksonia i stowarzyszeniem Touristische Gebietsgemeinschaft NEISSELAND, na którym Starosta Zielonogórski Ireneusz Plechan gościł Thorstena Rennhak - przedstawiciela Wydziału Rozwoju Miasta Weißwasser, Franka Schwarzkopf - przedstawiciela Stowarzyszenia na rzecz miasta Weißwasser, Wolfganga Michel - Przewodniczącego Stowarzyszenia Touristische Gebietsgemeinschaft NEISSELAND i Mariusza Welmana - kierownika Projektu "Inicjowanie, wspieranie i rozwój transgranicznych partnerstw projektowych" ze Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion "Sprewa - Nysa - Bóbr".

Niemieccy uczestnicy festynu byli bardzo zainteresowani ofertą Powiatu Zielonogórskiego. Wielu z nich przyznawało, że ma polskie korzenie i że nie raz byli już w naszym powiecie i mają zamiar odwiedzić go ponownie.

Oprócz stoisk promocyjnych i handlowych na placu rozstawiona była scena, na której prezentowały się lokalne zespoły muzyczne.

Ranking gmin