Wybór języka: pl

Dzień Patrona Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie

W tym tygodniu przypada kolejna rocznica urodzin gen. Władysława Eugeniusza Sikorskiego, dlatego 23 maja uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie, którego Patronem jest gen. Sikorski, będą mieli okazję do wielkiego świętowania. Tego dnia w sulechowskiej placówce odbędą się obchody Dnia Patrona Szkoły.

Święto rozpocznie się o godz. 8.00 uroczystym apelem, który swoją obecnością uświetnią przedstawiciele władz samorządowych, Kompania Honorowa 5 Lubuskiego Pułku Artylerii w Sulechowie, kombatanci oraz Zarząd Stowarzyszenia „Gibraltar 1943”. W czasie uroczystości sztandar szkoły zostanie udekorowany odznaką honorową nadaną przez Stowarzyszenie „Gibraltar 1943”.

Po Akademii w Auli Warsztatów Szkolnych prof. Wiesław Hładkiewicz z Uniwersytetu Zielonogórskiego wygłosi wykład przybliżający młodzieży postać  gen. Władysława Sikorskiego, kończąc w ten sposób część oficjalną uroczystości.

Następnie rozpoczną się zawody międzyklasowe o tytuł „Mistrzów Szkoły”.  Uczniowie wezmą udział w wielu konkurencjach, w których będą mogli wykazać się swoimi umiejętnościami wokalnymi, językowymi oraz teatralnymi. Wyłonieni zostaną też zwycięzcy szkolnego konkursu plastycznego „Sikorski mój patron” oraz zwycięzcy konkursu wiedzy o Władysławie Sikorskim.

Ranking gmin