Stypendia naukowe wręczone! - relacja

Wręczono stypendia naukowe w Liceum Ogólnokształcącym im. rotmistrza Witolda Pileckiego oraz w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie.

Liceum Ogólnokształcącym im. rotmistrza Witolda Pileckiego

W czwartek  20 lutego 2020 roku w auli szkolnej odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów  naukowych dla najlepszych uczniów szkoły. Z tej okazji gościliśmy w szkole Starostę Powiatu Zielonogórskiego, pana  Krzysztofa Romankiewicza, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu, panią Irenę Podsiadły oraz specjalistę ds. hodowli lasu i edukacji leśnej Lasów Państwowych panią Annę Kiewlicz.
Przed uroczystością wręczenia stypendiów, pan Starosta, przy pomocy Nikodema z klasy III W przeciął czerwoną wstęgę na nowej tablicy interaktywnej. Cały zestaw multimedialny został ufundowany szkole przez Starostę Zielonogórskiego Krzysztofa Romankiewicza z okazji 65 lecia Liceum. Profesjonalny sprzęt
od lutego 2020 roku  będzie na wyposażeniu sali do nauki historii i wiedzy o społeczeństwie.
Uroczystość wręczenia stypendiów naukowych była formą gratulacji i promocją najlepszych uczniów. Za I półrocze w tym roku szkolnym stypendium naukowe otrzymało aż 50 uczniów szkoły.  Pani dyrektor  Beata Leśniak oraz Starosta Powiatu Zielonogórskiego złożyli wszystkim stypendystom gratulacje oraz życzyli kolejnych sukcesów w nauce. Pan Starosta podkreślił, że to uczniowie są najlepszą wizytówką szkoły.
Podczas uroczystości  odbyło się także rozstrzygnięcie konkursu pt.” "Poetry without Borders", który polegał na tym, aby przetłumaczyć na język angielski wybraną poezję polską. Nagrody otrzymały:
1. Julka Rzepka
2. Kamila Wyrzykowska
3. Estera Rybicka
4. Martyna Borkowska
Nie zapominajmy o tym, że wręczenie stypendiów odbywało się w najsłodszym dniu w roku. A był to Tłusty Czwartek. Emilia Suszyńska przedstawiła bardzo ciekawie historię pączka w kulturze polskiej, natomiast  Oliwia Mazurek pokazała, jak postrzega tłustego pączka uczeń, który lubi matematykę i fizykę.       Prowadzącym uroczystość  był Maciej Seligowski.
Życzymy naszym stypendystom, aby nadal zdobywali jak najlepsze oceny oraz żeby się nie poddawali i wytrwale dążyli do określonego celu.

Więcej informacji na stronie LICEUM

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie

02 marca uczniowie i nauczyciele CKZiU w Sulechowie uczcili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji przygotowali montaż słowno – muzyczny, który miał przybliżyć problematykę młodemu pokoleniu. W programie artystycznym zwrócono uwagę na poświęcenie żołnierzy wyklętych, którzy narażali własne życie, byśmy my mogli żyć w wolnej Polsce. Swoją obecnością w tym szczególnym dniu zaszczycili nas Starosta Zielonogórski Pan Krzysztof Romankiewicz oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Pani Irena Podsiadło.

Grą aktorską i talentem recytatorskim wykazali się: Patryk Szymańczuk z klasy 4 TL, Krzysztof Nowak z klasy 4 TM, Paulina Raźna z klasy 4 TZ, Miłosz Rowiński z klasy 3 TIE, Julita Wójcik z klasy 2 TEL. W klimat tamtych czasów przeniosły nas, dzięki wspaniałym aranżacjom muzycznym, nasze niezawodne artystki – Natalia Wośko z klasy 2 TEL i Katarzyna Stein z klasy 1 BA. Na ogromne brawa zasługują chłopcy zajmujący się dźwiękiem. W tej roli debiutowali dziś Antonii Sołtys i Wojciech Płóciennik z klasy 1 TM. Jednocześnie dziękujemy naszym dotychczasowym dźwiękowcom Mateuszowi Gronkowi i Krystianowi Czajkowskiemu z klasy 4 TM, którzy przez cztery lata zajmowali się oprawą muzyczną imprez szkolnych.

W tym szczególnym dniu nagrodziliśmy również uczniów, którzy wyróżnili się osiągając wysokie wyniki w nauce. Starosta Zielonogórski Pan Krzysztof Romankiewicz oraz Dyrektor CKZiU Pan Jerzy Rozynek wręczyli stypendia za wyniki w nauce.

Gratulujemy.

Opiekunowie Monika Dziadek i Ewelina Podyma

Więcej na stronie CKZiU

Wszystkie informacje oraz zdjęcia pobrane zostały ze stron: