11 listopada Narodowe Święto Niepodległości - relacja

11 listopada w Sulechowie odbyły się uroczyste obchody oraz festyn w ramach Narodowego Święta Niepodległości.

Obchody rozpoczęły się Uroczystą Mszą Świętą w intencji Ojczyzny i mieszkańców gminy Sulechów w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulechowie. Następnie zgromadzeni mieszkańcy przeszli pod Pomnik Chwały Oręża Polskiego, gdzie przy Wojskowej Asyście Honorowej odbyły się dalsze oficjalne obchody Święta Niepodległości.

Na zakończenie wszyscy udali się na Plac Ratuszowy, gdzie oprócz pokazu laserów, tańca z ogniem i koncertu, zwycięzcy turnieju gry w kręgle o Puchar Starosty Zielonogórskiego odebrali nagrody i wyróżnienia.

Podczas uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości, Powiat Zielonogórski reprezentowali Wicestarosta Zielonogórski Tadeusz Pająk, Członek Zarządu Powiatu Zielonogórskiego Mirosław Andrasiak oraz Radni Rady Powiatu Zielonogórskiego.

fot. Tomasz Rybarczyk