"Z Rodziną Za Pan Brat" - Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

W sobotę, 11 czerwca 2016 r. w Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze rodziny zastępcze z terenu powiatu zielonogórskiego oraz pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej Górze świętowali Dzień Rodzicielstwa Zastępczego.

Tegoroczne obchody tego jakże ważnego dnia trwały od samego rana, a rozpoczęły się uroczystym przywitaniem zaproszonych gości przez Wicestarostę Zielonogórskiego Waldemara Kotlarskiego oraz Dyrektor PCPR Annę Gołębską. Pracownicy PCPR zadbali o to, by podczas imprezy każdy odnalazł coś dla siebie. Podczas gdy rodzice zastępczy brali udział w wykładzie oraz warsztatach dotyczących motywowania do nauki, dzieci uczestniczyły w zajęciach artystycznych i sportowych zorganizowanych i prowadzonych przez wychowawców z Domu Dziecka w Klenicy, zawodników Wataha Rugby Club Zielona Góra oraz studentów – animatorów. Po krótkiej przerwie na posiłek, przyszedł czas na wspólną zabawę rodziców i dzieci. Chętni uczestniczyli w grze terenowej przygotowanej przez harcerzy ZHP. Ci, którzy nie zdążyli się do niej zgłosić korzystali z przejazdów bryczką i zwiedzali Skansen. Najmłodsi uczestnicy mogli zajadać się watą cukrową  oraz otrzymać kolorowy balonik nadmuchany helem. Uwieńczeniem całodniowych atrakcji były pokazy przygotowane przez Komendę Miejską Policji w Zielonej Górze oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Ochli.

Organizatorzy z całego serca dziękują wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do stworzenia wspaniałej atmosfery, sprzyjającej integracji rodzin zastępczych z terenu powiatu zielonogórskiego – zarówno rodziców, jak i dzieci.

Szczególne wyrazy uznania należą się Fundacji Ernst & Young, która w ramach  Programu „30 MAJA – świętujemy razem”,dzięki której sobotnie świętowanie było tak bogate w atrakcje.

Podziękowania za wsparcie i zaangażowanie przy organizacji oraz prowadzeniu sobotniej imprezy organizatorzy kierują także do:

• Stowarzyszenia Mały Człowiek,
  • Zawodników Wataha Rugby Club Zielona Góra,
  • Harcerzy Hufca Zielona Góra ZHP,
  • Pracowników i Młodzieży z Domu Dziecka w Klenicy,
  • Studentów – Animatorów z Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz ich Opiekunów Pani dr Małgorzaty Olejarz oraz Pana dr. Marka Zadłużnego,
  • Pana Andrzeja Złotka, instruktora systemu walki Krav Maga,
  • Państwa Jolanty i Eryka Różańskich,
  • a także Policjantów i Strażaków, którzy aktywnie włączyli się w sobotnią imprezę.

W imieniu organizatorów dziękujemy także wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę i liczymy na kolejne, tak radosne i kolorowe spotkania w przyszłości!