XX Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich

W dniach 31 maja – 1 czerwca br. Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski uczestniczył w XX Zgromadzeniu Ogólnym Związku Powiatów Polskich w Ossie k. Rawy Mazowieckiej.

W pierwszym dniu, tuż po otwarciu obrad, uroczyście ogłoszono wyniki Rankingów ZPP za 2015 rok oraz wręczono puchary i dyplomy laureatom.

Następnie przyjęto sprawozdanie Prezesa Zarządu z działalności ZPP w roku 2015 oraz sprawozdanie z wykonania budżetu za rok 2015. Delegaci podjęli też uchwały w sprawie przyjęcia budżetu ZPP na rok 2016 oraz założeń do programu działania Związku  na rok 2016

Uczestnicy zgromadzenia mieli też okazję zapoznać się z prezentacją pn. „Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”, którą przedstawił Adam Hamryszczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.