XIV sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego

3 grudnia, w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie, odbyła się XIV sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego.

W pierwszej części sesji radni przyjęli informację o stanie realizacji zadań oświatowych w roku szkolnym 2014 /2015 oraz informację Beaty Kucuń Dyrektor SP ZOZ w Sulechowie o bieżącej sytuacji sulechowskiego szpitala. Po przerwie rada podjęła uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie kolejnych umów najmu, określenia szczegółowych zasad, trybu przyznawania i pozbawiania oraz rodzajów i wysokości stypendium sportowego, nagród i wyróżnień dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe. Uchwalono też zasady nabywania, zbywania i obciążania nieruchomości oraz ich wydzierżawiania, wynajmowania lub użyczania na czas oznaczony dłuższy niż 3 lata i na czas nieoznaczony oraz zawierania kolejnych umów. Ponadto przyjęto zmiany uchwały budżetowej na 2015 rok i zmiany w „Strategii Rozwoju Powiatu Zielonogórskiego na lata 2014-2022”. Radni rozpatrzyli także skargę uznając ją za bezzasadną.

W części poświęconej wolnym wnioskom i zapytaniom pojawiły się tematy związane ze stanem chodników i dróg powiatowych oraz apel członkini Zarządu Powiatu Zielonogórskiego Jadwigi Oziemkowskiej do radnych o przekazanie dobrowolnej składki na zakup paczek świątecznych dla rodzin z terenu powiatu zielonogórskiego, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Pani Oziemkowska prosiła również o udział radnych w Mikołajkowej Akcji Charytatywnej „Hojni do szpiku” organizowanej 13 grudnia w Przytoku, podczas której odbędzie się zbiórka pieniędzy na leczenie 14-letniego mieszkańca Przytoku.

Protokoły z sesji są dostępne na stronie: http://bip.powiat-zielonogorski.pl/?c=899