XII Lubuska Olimpiada Sportowa Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej

W czwartek, 9 czerwca br., w Hali Sportowej w Trzebiechowie odbyła się XII Lubuska Olimpiada Sportowa Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. Przedsięwzięcie zorganizowane przez  Dom Pomocy Społecznej w Trzebiechowie objął patronatem Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski.

Celem Olimpiady, w której udział wzięli reprezentanci z 16 placówek z całego województwa,  był przegląd osiągnięć i umiejętności sportowych, rywalizacja oraz wspólna zabawa mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. Zawody odbywały się metodą zadaniową, podzieloną na grupy wiekowe (do 50 roku życia i powyżej 50 roku życia), na 12 stacjach rekreacyjno – sportowych, w których konkurencje były podzielone na cztery grupy trudności – trening aktywności motorycznej dla najsłabszych, konkurencje dla osób poruszających się na wózkach, dla osób chodzących przy pomocy sprzętu ortopedycznego lub bardzo słabo samodzielnie oraz konkurencje dla najsprawniejszych. Każdy z uczestników mógł wystartować tylko w jednej z czterech grup konkurencji, zależnie od stopnia sprawności, gdyż ideą Olimpiady były równe szanse dla wszystkich uczestników.

Wyniki klasyfikacji można znaleźć na stronie www.trzebiechow.naszdps.pl

Organizację Olimpiady wsparł Starosta Zielonogórski, który ufundował nagrodę specjalną - profesjonalny system mikrofonów.  Jak co roku nie zawiedli też inni sponsorzy, którzy z przychylnością wspomogli organizatorów w przygotowaniu tej fantastycznej imprezy.