XI sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego

3 września  w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Sikorskiego w Sulechowie odbyła się XI sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego V kadencji. Obrady prowadził Przewodniczący Rady Powiatu Edwin Łazicki.

Uroczystym akcentem XI sesji było wręczenie Panu Władysławowi Piaseckiemu honorowego wyróżnienia „Zasłużony dla Powiatu Zielonogórskiego”,  przyznanego przez Radę Powiatu, za bardzo duży wkład w rozwój rolnictwa na terenie powiatu, województwa i kraju, integrację społeczności rolnej i doskonałą współpracę z samorządami gminnymi i powiatem.

Honorowymi gośćmi na sesji były także reprezentantki Polski w badmintonie Marta Witczak i Kamila Kubala, które na XIV Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Los Angeles zdobyły najwyższe laury. Marta Witczak wywalczyła złoty medal w grze indywidualnej i srebrny medal w grze mieszanej z zawodnikiem z Małopolski, natomiast Kamila Kubala zdobyła brązowy medal w grze indywidualnej i srebrny w grze mieszanej  z zawodnikiem z Wielkopolski. Trenerem obu zawodniczek jest nauczyciel Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Sulechowie Roman Zawalny. Po medalach zdobytych na Światowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Szanghaju w 2007 r. i Europejskich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Warszawie w 2010 r. jest to kolejny sukces zawodniczek reprezentujących na co dzień barwy sulechowskiego klubu. Rada i Zarząd Powiatu, gratulując olimpijskich sukcesów, wyróżnili zawodniczki oraz ich trenera honorowymi dyplomami i nagrody rzeczowymi. Obecnie zawodniczki przygotowują się do Ogólnopolskiego Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych, który odbędzie się w Trzciance w dniach 08-11.X.2015 r.

Radni uchwalili zmiany w budżecie Powiatu na 2015 rok, w „Strategii Rozwoju Powiatu Zielonogórskiego na lata 2014-2022 oraz zmiany uchwale w sprawie określenia zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Ponadto podjęto uchwałę, w której wyrażono stanowisko o bezzasadności wezwania Burmistrza Sulechowa do usunięcia naruszenia prawa w związku z podjętą na poprzedniej sesji uchwałą, w której nie wyrażono zgody na rozwiązanie z radnym stosunku pracy.