Wystawa "Powiaty oczami artystów" w Urzędzie Marszałkowskim

Od 7 września do 2 października  w holu przed Salą Kolumnową Urzędu Marszałkowskiego można podziwiać przepiękne obrazy, które powstały w ramach projektu pt. "Powiaty oczami artystów", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007-2013, Fundusz Małych Projektów i Projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr”. Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość.

W projekcie udział wzięło 21 uczestników, w tym 1 fotografik i 9 malarzy z Niemiec oraz 10 malarzy i tłumaczka z Polski. Wśród niemieckich uczestników znaleźli się: Eka Orba, Erik Schiesko, NataliyaMedynich, Matthias Lehmann, Anette Lehmann – Westphal, Anett Münnich, Stephan Ilge, Simone Claudia Hamm, Willi Selmer i Ronne Noack, zaś Polskę reprezentowali: Urszula Zając, Adrianna Małecka, Urszula Szkop, Jadwiga Kopij, Regina Woźniak, Barbara Dzięcielewska, Katarzyna Szurkowska, Izabela Sak, Ludwik Błażejewski i Mariusz Sobieszek.

Podczas pleneru, który odbył się w Kargowej powstało ponad 50 przepięknych prac, wykonanych przeróżnymi technikami  malarskimi. Większość z nich przedstawia urokliwe zakątki powiatu zielonogórskiego, ale są też obrazy abstrakcyjne, a nawet portrety. Prezentacje sylwetek artystów oraz garść informacji o powstałych pracach zawarto w okolicznościowym katalogu.

Serdecznie zapraszamy na wystawę.