Wybór języka
powrót

„W językowym tyglu – Dzień Języków Obcych w ZSP”
19.06.2013 12:00

19 czerwca br., w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie odbył się Dzień Języków Obcych „W JĘZYKOWYM TYGLU”.

 

 

 

Pokaz prowadziły uczennice klasy III TF Natalia Jaworska i Natalia Majda. Impreza zaczęła się od przedstawienia teatralnego pt.”Kuma Śmierć” na podstawie baśni braci Grimm. Spektakl wyreżyserowały opiekunki „Szkolnego koła teatralnego” Panie Klaudia Andrasiak i Ewa Hołub - Aboulker. Aktorami byli uczniowie naszej szkoły. Kolejnym elementem słuchowiska był poranek z niemiecką poezją i muzyką przygotowany pod opieką Pań Zuzanny Dębickiej, Małgorzaty Szponer i Iwony Pierzchlewskiej – Tomaszewskiej. Nasze koleżanki i koledzy zaprezentowali wiersze znanych pisarzy.

Następnie trzyosobowe zespoły, reprezentujące poszczególne klasy mogły wykazać się wiedzą w quizie o krajach niemieckojęzycznych prowadzony przez panie Wiesławę Sieńkowską, Alicję Kostańską oraz Ewę Hołub - Aboulker. W konkursie tym I miejsce zajęła drużyna z klasy III TA w składzie : Sebastian Łaciński, Robert Scheer oraz Bartek Mędluk. Po  II miejsce sięgnęła klasa III TF w składzie: Piotr Kozak, Daniel Stańczak oraz Ola Wróblewska i miejsce III klasa I TLM Jakub Zdolski, Klaudia Mleczkowska i Michał Wiechciński. Kolejnym punktem programu było karaoke z nagrodami.

Po karaoke odbył się kolejny quiz, tym razem na temat krajów angielskojęzycznych poprowadzony przez panie Martynę Mospan oraz Anetę Graczyk. I miejsce w zawodach angielskojęzycznych zajęła klasa III TA, w skład której wchodziły następujące osoby: Alicja Walińska, Tomek Fornalewski oraz Sebastian Łański, II miejsce klasa II TC. Reprezentowali ją: Monika Harmider, Marcin Kołakowski i Przemek Machoniak, a III miejsce klasa I TI w składzie: Weronika Woch, Patryk Tomajczyk oraz Marek Szczepaniak. Publiczność również miała okazję się wykazać w konkursie „Jaka to melodia?” Oprawa muzyczna przygotowania była przez Patryka Mospana II TAE, Macieja Kujowa II TAE oraz Jakuba Galomskiego II TAE. Za podanie dobrego wykonawcy oraz tytułu piosenki widz nagradzany był prezentem. Jedno jest pewne wszyscy, którzy byli obecni tego dnia w auli nie zapomną fantastycznego występu Jakuba Zdolskiego i Agnieszki Gredny, którzy zaśpiewali w duecie utwór pt. „Niech mówią, że to nie jest miłość” Piotra Rubika.