VIII sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego

3 czerwca w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie, odbyła się VIII sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego.

Radni przyjęli sprawozdanie Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego w 2014 roku oraz informację w zakresie przebiegu zimowego utrzymania w sezonie 2014/2015 oraz planowanych remontów i modernizacji dróg w 2015 roku. Przyjęli także ocenę zasobów pomocy społecznej za rok 2014 i wysłuchali prezentacji przygotowanej przez Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Obywatelskiej "Civis Sum"/Biuro Porad Obywatelskich, którego główną misją jest zapewnienie obywatelom wiedzy o przysługujących im prawach, tak aby potrafili rozwiązywać swoje problemy, a także wywoływanie pożądanych społecznie zmian, których efektem będzie poprawa jakości życia.

Rada przyjęła zmiany uchwały budżetowej na 2015 rok i zmiany w "Strategii Rozwoju Powiatu Zielonogórskiego na lata 2014-2022". Ponadto przyjęto zmianę Uchwały Nr II.11.2014 Rady Powiatu Zielonogórskiego z dnia 17.12.2014 r. w sprawie przyjęcia przez Powiat Zielonogórski do realizacji zadań administracji geodezyjnej i kartograficznej, określono tryb powołania członków oraz organizacji i tryb działania Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz uchylono uchwały Rady Powiatu Zielonogórskiego Nr V.29.2015 i Nr V.30.2015 z dnia 19 marca 2015 roku w sprawie wyrażenia zgody na obniżenie wysokości bonifikaty od ceny lokalu użytkowego nr 3.7 i 3.14 znajdującego się w Sulechowie, w budynku przy Al. Niepodległości 15, stanowiącego własność Powiatu Zielonogórskiego. Radni podjęli także uchwałę w sprawie rozpatrzenia skargi Kariny Sokołowskiej oraz przekazania Gminie Sulechów zadania zarządzania drogą powiatową nr 1206F w miejscowości Kije.