Wybór języka
powrót

Szlachetni Mikołajowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulechowie

W tegorocznej akcji „Szlachetna Paczka” wzięła udział grupa nauczycieli i pracowników SOSW Sulechowie.

 

 

Do SZLACHETNEJ PACZKI włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn.

„W każdym z nas tkwi moc czynienie dobra” – to jedno z przodujących haseł rekrutacji wolontariuszy w edycji projektu Szlachetna Paczka. W tym roku 2016 ruszył XVI projekt pomocy najbardziej potrzebującym rodzinom w naszym kraju. Nauczyciele i pracownicy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulechowie zaangażowali się w ten projekt bardzo aktywnie. Zostali wolontariuszami i dotarli do najbardziej potrzebujących rodzin w rejonie Sulechowa. W pierwszej kolejności pomocą zostały objęte rodziny dzieci z SOSW, ale wolontariusze dostrzegli również potrzebę pomocy dla innych, których znajdowali sami, którzy wskazywani byli przez pracowników OPS w Sulechowie i członków Caritas. Finałem Szlachetnej Paczki stało się znalezienie Darczyńców dla 22 rodzin z naszego rejonu.

Największym doświadczeniem dla wolontariuszy była wielka radość dawania. W imieniu Darczyńców i wraz z nimi wręczali rodzinom paczki, w których znalazły się artykuły żywnościowe, środki czystości, odzież i wiele innnych. Często gabaryty paczek znacznie przewyższyły siłę i moc wolontariuszek. Do pomocy włączyli się żołnierze JW4408 5 Lubuskiego Pułku Artylerii. W rozwożeniu paczek pomógł również OPS i MDK.

Finał trwał dwa dni od 10-11 grudnia i był przyjemnym wysiłkiem dającym ogromną satysfakcję wolontariuszom i wszystkim uczestnikom finału Szlachetnej Paczki.

Wolontariusze serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do pomocy naszym rodzinom w Sulechowie i z okolic. Dziękują też Szanownym Darczyńcom, bez których dobroci i hojności nie byłoby finału Szlachetnej Paczki w Sulechowie. Wszystkim życzą Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku !!!