Wybór języka
powrót

Sukces kargowianki w Mistrzostwach Europy w maratonie MTB na Łotwie

Paulina Bielińska, mieszkanka Kargowej, zajęła 4 miejsce w Mistrzostwach Europy w maratonie MTB na Łotwie!

Dziewięciu reprezentantów Polski doskonale spisało się w mistrzostwach rozgrywanych w łotewskiej miejscowości Sigulda w dniach 4-5 czerwca. Trzech z nich finiszowało w pierwszej "15".
Bardzo bliskie medalu był Polki. Po pokonaniu 82 kilometrów, tuż za podium zameldowała się Paulina Bielińska, która na co dzień jeździ w barwach Duda-Cars TP-Link Rybczyński-Bikes. 7. miejsce wywalczyła druga z biało-czerwonych, Magdalena Sadłecka (Euro Bike Kaczmarek Electric Team). Zawody wygrała Sally Bigham (Niemcy), przed Jennie Stennerhag (Szwecja) i Kataziną Sosną (Litwa).

Na starcie 104-kilometrowego wyścigu panów stanęło 6 Polaków. Najsilniejszym tego dnia był jadący w biało-czerwonym stroju, Wojciech Halejak (na co dzień JBG-2 Professional MTB Team), który uplasował się na 13 pozycji. Cztery "oczka" niżej był Patryk Piasecki (JBG-2 Professional MTB Team) - 17 lokata. Wszyscy Polacy zmieścili się w pierwszej "40", gdyż 19 był Paweł Kowalkowski (Kross Centrum Rowerowe Olsztyn), 22 Tomasz Drożdż (JBG-2 Professional MTB Team), 29. Mariusz Michałek (JBG-2 Professional MTB Team), a 38. Krzysztof Krzywy (NEXUS Team). Mistrzem Europy został Peeter Pruus (Estonia), a medale zdobyli również Tiago Jorge Oliveira Ferreira (Portugalia) i Kristian Hynek (Czechy).

• Krzysztof Krzywy – Nexus Team – miejsce 38 / +23:40

Pani Paulinie gratulujemy zajęcia czwartego miejsca i życzymy kolejnych wspaniałych sukcesów sportowych!