"Powiaty oczami artystów" - plener artystyczny

W najbliższą niedzielę, 14 czerwca w Kargowej, rozpocznie się plener artystyczny pt. „Powiaty oczami artystów”.

Plener jest częścią projektu o tym samym tytule, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007-2013, Fundusz Małych Projektów i Projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr”. Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość. Beneficjentem projektu jest Powiat Zielonogórski, zaś partnerami Powiat Sprewa-Nysa i Gminne Centrum Kultury w Kargowej. Celem projektu jest integracja polskiego i niemieckiego środowiska artystycznego.

Polscy uczestnicy pleneru to: Urszula Zając, Adrianna Małecka, Urszula Szkop, Jadwiga Kopij, Regina Woźniak, Barbara Dzięcielewska, Katarzyna Szurkowska, Izabela Sak, Ludwik Błażejewski i Mariusz Sobieszek.

Natomiast z Niemiec przyjadą do nas: Eka Orba, Erik Schiesko, Natalyia Medynich, Matthias Lehmann, Anette Lehmann – Westphal, Anett Münnich, Stephan Ilge, Simone Claudia Hamm, Willi Selmer i Ronne Noack.

Twórców i ich prace powstałe podczas pleneru można będzie poznać już w sobotę 20 czerwca od godz. 17.00 podczas „Święta Czekolady” w Kargowej przy ul. Sportowej.

Ponadto już teraz zapraszamy wszystkich na wystawę poplenerową, która planowana jest w dniach 10 – 24 lipca br. w Gminnym Centrum Kultury w Kargowej.

Projekt jest  współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007-2013, Fundusz Małych Projektów i Projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr”

Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość