Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego i Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

W dniu 11 kwietnia br. w Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego tj. w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Obrady prowadził Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski. W spotkaniu udział wzięli również zaproszeni członkowie zespołu powiatowego.

Na posiedzeniu omówiono statystykę i analizę bezpieczeństwa i porządku publicznego wynikającą z aktualnej oceny zagrożenia oraz oceniono stan przygotowań obrony cywilnej powiatu za rok 2015. Nakreślono obszar współpracy służb nadzoru budowlanego z powiatowymi służbami, inspekcjami i strażami w celu zwiększenia stanu bezpieczeństwa konstrukcji i użytkowania obiektów budowlanych w okresie wiosenno-letnim, jesienno-zimowym. Wydano opinię o Powiatowym planie operacyjnym ochrony przed powodzią, a także dotyczącą Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości oraz Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa obywateli na lata 2016-2020. Dyskutowano ponadto o bieżących zdarzeniach, które miały miejsce w ostatnim czasie na terenie powiatu zielonogórskiego i bezpośrednio lub pośrednio zagrażały bezpieczeństwu mieszkańców. Na zakończenie spotkania przedstawiono zadania do realizacji.