Posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Lubuskiego

W poniedziałek, 18 stycznia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze obradował Konwent Powiatów Województwa Lubuskiego. W posiedzeniu udział wzięli: Elżbieta Polak - marszałek województwa lubuskiego, Alicja Makarska - wicemarszałek województwa lubuskiego, starostowie lubuskich powiatów oraz Marek Kamiński - dyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego, Katarzyna Drożak - dyrektor Departamentu Programów Regionalnych i Sylwia Pędzińska - dyrektor Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym.

Głównym tematem spotkania było wypracowanie mechanizmów dotyczących wykorzystania środków finansowych zaplanowanych na zadania z zakresu doskonalenia jakości kształcenia zawodowego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020.

Uczestnicy Konwentu Powiatów Województwa Lubuskiego zostali zaproszeni przez Marszałek Województwa Lubuskiego do udziału w konferencji zaplanowanej o godz. 12.00 w Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego, podczas której zaprezentowane zostaną szczegółowe informacje dotyczące wdrażania RPO L2020 w 2016 roku. Wiodącym tematem spotkania będzie wsparcie przedsiębiorców z programu regionalnego oraz programów krajowych w perspektywie UE 2014- 2020, które przedstawi m.in. przedstawiciel Ministerstwa Rozwoju.

Przypomnijmy, że Województwo Lubuskie wkracza w intensywną fazę wdrażania. W roku 2016 ogłoszonych zostanie blisko 50 konkursów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Niezwykle ważną część planowanego wsparcia zajmują kwestie związane ze wsparciem innowacji, współpracy sfery nauki i przedsiębiorstw oraz rozwojem przedsiębiorczości. Dostęp do wiedzy i technologii ma dzisiaj kluczowe znaczenie dla stymulowania rozwoju gospodarczego regionu i stanowi o jego konkurencyjności.