Otwarcie wystawy „Czas Honoru i Wolności – Generał „Grot”-Rowecki”

W  poniedziałek, 14 marca br., w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze odbyło się uroczyste otwarcie wystawy poświęconej patronowi Liceum Ogólnokształcącego w Czerwieńsku  – generałowi Stefanowi Roweckiemu „Grotowi”.

Dyrektor szkoły Mirosław Zelisko przywitał wszystkich przybyłych gości, nauczycieli, rodziców i uczniów. Uroczyście wprowadzono sztandar szkoły, a następnie przedstawicielka Marszałek Województwa Lubuskiego odczytała Akt Nadania barw województwa, który przekazała przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in: poseł na Sejm RP Artur Zasada, starostowie zielonogórscy Dariusz Wróblewski i Waldemar Kotlarski,burmistrz Czerwieńska Piotr Iwanus oraz przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy AK Oddział Zielona Góra Antoni Skrendo i Leszek Wieniawa - Długoszowski.

Na podstawie zarządzenia Dyrektora LO o nadaniu stopni kadetom, wręczono uczniom pagony i wyróżnienia. Później zaproszeni goście uroczyście przecięli wstęgę otwierającą wystawę pt. "Czas Honoru i Wolności – Generał "Grot" – Rowecki”. Po obejrzeniu wystawy goście ponownie zostali zaproszeni do Sali Dębowej, gdzie Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Niezłomni” przygotowała prelekcję oraz inscenizację Walki o niepodległość.

Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęli: Marszałek Województwa Lubuskiego, Starosta Zielonogórski, Dowódca 4 Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego oraz TVP 3 Gorzów Wielkopolski.