Młodzi z Kargowej już wiedzą jak być świadomym obywatelem

10 grudnia, uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kargowej uczestniczyli w grze terenowej pn. "Świadomi obywatele".

Gra była częścią projektu pt. "Lubuska Akademia Debat Szkolnych" organizowanego przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej w Zielonej Górze. Celem projektu jest wzrost zaangażowania w życie społeczne i obywatelskie młodych lubuszan.

W grze aktywny udział wzięło wiele kargowskich instytucji: Urząd Miejski, Gminne Centrum Kultury, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Lokalna Grupa Działania Regionu Kozła, Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego, Ochotnicza Straż Pożarna, Policja, firma Kaczmarek Electric oraz Starostwo Powiatowe w Zielonej Górze. Młodzi uczestnicy podzieleni na cztery grupy musieli odwiedzić 11 punktów wyznaczonych w planie gry i dowiedzieć się jak najwięcej o zasadach działania poszczególnych instytucji oraz sposobie załatwianych w nich spraw.

Efekty gry podsumowano w kargowskiej Mediatece. Okazało się, że młodzi ludzie, dzięki udziałowi w grze poszerzyli swoją wiedzę na temat świadomego uczestnictwa w codziennym życiu obywatelskim. Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski nagrodził gadżetami Powiatu Zielonogórskiego najlepszych uczestników gry. Nagrody przekazała również firma Kaczmarek Electric oraz Ochotnicza Straż Pożarna.