Lubuski Konkurs Recytatorski - etap powiatowy

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Nowogrodzie Bobrzańskim gościł 26 kwietnia br. dzieci i młodzież z terenu powiatu zielonogórskiego na powiatowym etapie Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, organizowanego w ramach przeglądów PRO ARTE 2016.

Zgodnie z obowiązującym regulaminem uczestnicy występowali w trzech grupach wiekowych. W przeglądzie udział wzięło 42 uczniów, spośród których Rada Artystyczna wyróżniła w kategorii:
- klas I-III - Karola Tośko (Nowogród Bobrzański), Pawła Szustera (Sulechów), Kamilę Jóźwiak (Czerwieńsk);
- klas IV-VI - Hannę Dulską (Nowogród Bobrzański), Mateusza Szustaka (Sulechów), Kaję Czwojdę (Zabór) i Kingę Urbaniak (Zabór);
- gimnazjów - Antoninę Konsur (Sulechów), Daniela Śmigielskiego (Czerwieńsk).

Nominacje do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w dniach 19 maja br. w Kargowej oraz 20 maja w Żaganiu uzyskali:

Amelia Rychła (Sulechów), Amelia Kubiak (Babimost), Agata Stanisławiszyn (Czerwieńsk) w kategorii klas I-III,
Emanuela Król (Babimost), Paulina Dwornicka i Rozalia Pukacka (obie z Czerwieńska) w kategorii klas IV-VI,
oraz Hubert Anuszkiewicz (Babimost), Błażej Stawik i Oliwia Wałecka (oboje z Sulechowa) w kategorii gimnazjalistów.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałe występy, a nominowanym gratulujemy i życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim!