Lubuska Akademia Debat Szkolnych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie

29 lutego br. Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski i Wicestarosta Waldemar Kotlarski uczestniczyli w debacie zorganizowanej przez Lubuską Akademię Debat Szkolnych dla młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie.

Sulechowską szkołę reprezentowała grupa uczniów: Marzena Miśko kl. 3TOM, Patryk Jaworski kl. 2 TI, Rafał Zamolski kl. 3 TIE, Kamil Mikoś kl. 3 TIE, Konrad Puchalski kl. 4 TLM i Radosław Jelinek kl. 4 TLM. Ich partnerami w dyskusji byli uczniowie z Gimnazjum nr 3 w Sulechowie oraz z Gimnazjum w Babimoście. Przedsięwzięcie miało formę sejmiku młodzieżowego. Warto zaznaczyć, że Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie był gospodarzem imprezy.

Przed młodzieżą postawiono pytanie: "Czy warto angażować się w samorząd lokalny?".  Liderzy grup przedstawili swoje stanowiska, a potem wysłuchali komentarzy zaproszonych gości, reprezentujących samorząd lokalny.