Konwent Powiatów Województwa Lubuskiego

24 lutego 2016 r. starostowie Dariusz Wróblewski i Waldemar Kotlarski uczestniczyli w posiedzeniu Konwentu Powiatów Województwa Lubuskiego, które odbyło się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gorzowie Wielkopolskim.

Obradom konwentu przewodniczył przewodniczący Konwentu Powiatu Województwa Lubuskiego, starosta krośnieński Mirosław Glaz. W posiedzeniu wzięli udział starostowie powiatów lubuskich, a także wojewoda lubuski Władysław Dajczak. Obecność przedstawiciela polskiego rządu była okazją do przedstawienia problemów z jakimi borykają się samorządy powiatowe. Starostowie mogli także zapoznać się z planami rządu przy realizacji zapowiadanych nowych rozwiązań systemowych, w obszarze należącym do właściwości powiatów.

Członkowie konwentu podjęli m.in. stanowisko w sprawie poparcia przebudowy drogi krajowej nr 18 oraz budowy obwodnicy Krosna Odrzańskiego. Obrady konwentu były także okazją do promocji książki Adriany Szklarz pt. „Kobieta z męskim sercem”, której egzemplarze starosta gorzowski Małgorzata Domagała przekazała włodarzom powiatów lubuskich oraz wojewodzie lubuskiemu. Powiat gorzowski jest sygnatariuszem porozumienia na rzecz transplantologii. Lektura książki ma pomóc zrozumieć oraz zachęcić do propagowania transplantologii na terenach powiatów lubuskich.

opracowano na podstawie informacji i zdjęć opublikowanych przez Starostwo powiatowe w Gorzowie Wielkopolskim.