Konferencja jubileuszowa 20-lecia Jednostki Centralnej Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Euroregionie "Sprewa-Nysa-Bóbr"

W piątek, 22 kwietnia br., Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski uczestniczył w konferencji poświęconej ćwierćwieczu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, zorganizowanej w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie przez Euroregion "Sprewa-Nysa-Bóbr".

Jednostka Centralna Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży została utworzona 20 lat temu w Euroregionie "Sprewa-Nysa-Bóbr". Od początku funkcjonowania jednostki wnioskodawcy zrealizowali łącznie blisko 3500 programów wymiany, na dofinansowanie których przeznaczono blisko 10 milionów złotych. Są to pieniądze pochodzące z budżetów Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Federalnej Niemiec. W programach wzięło udział ponad 140 300 młodych ludzi. Nieznacznie więcej, bo 70 080 Polaków, blisko 68 000 Niemców i 2200 uczestników z krajów tj.  Ukraina, Czechy i Litwa.

Oprócz wymiany młodzieży działalność jednostki koncentrowała się także na konsultacjach i doradztwie, a także organizacji kilkudziesięciu szkoleń skierowanych do wnioskodawców.

Po uroczystych obchodach jubileuszowych Prezes Czesław Fiedorowicz otworzył XLII konferencję Stowarzyszenia Gmin RP Euroregionu "Sprewa-Nysa-Bóbr" poświęconą bieżącym sprawom organizacji.