Jasełkowe tournée przedszkolaków i uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulechowie

16 grudnia dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulechowie zaprezentowały Wicestaroście Zielonogórskiemu Waldemarowi Kotlarskiemu, członkowi Zarządu Powiatu Zielonogórskiego Stanisławowi Okopieniowi, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Sulechowie Beacie Henrykowskiej, byłemu dyrektorowi Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Andrzejowi Klementowskiemu, gronu pedagogicznemu, rodzicom i uczniom Ośrodka przedstawienie jasełkowe pt. „On jest Królem!”.

Do wspólnego zaśpiewania piosenki tytułowej została zaproszona publiczność. Po występie najmłodszych aktorów cicha muzyka wprowadziła wszystkich do następnej prezentacji przygotowanej przez uczniów kl. IV-V Szkoły Podstawowej, kl. I-III Gimnazjum dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym pt.: „Przychodzimy po Kolędzie”.

Na koniec występów artystycznych dyrektor SOSW Dagmara Zientek złożyła wszystkim życzenia i wręczyła zaproszonym gościom upominki wykonane przez uczniów. Świąteczne życzenia złożył również gościom i aktorom Wicestarosta Zielonogórski.

Środowe występy były wstępem do jasełkowego tournée, w którym biorą udział przedszkolaki i uczniowie z Ośrodka.

Kilkunastu małych aktorów we wspaniałych strojach przygotowanych przez rodziców i wychowawców gościło w grudniu w wielu miejscach. Dzieci z grup przedszkolnych oraz z zespołów edukacyjno - terapeutycznych i z klasy II-III ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulechowie przygotowane przez swoje wychowawczynie wystawiły bożonarodzeniowe jasełka pt. „On jest Królem!” w Niepublicznym Przedszkolu „Gucio” w Sulechowie, Zespole Edukacyjnym w Trzebiechowie, Niepublicznym Przedszkolu „Kraina Marzeń” w Swarzynicach, Środowiskowym Domu Samopomocy w Sulechowie. Artyści swój program przedstawili również w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulechowie dla swoich kolegów i koleżanek, rodziców oraz zaproszonych gości.

Grudzień już się kończy, ale mali aktorzy nie kończą swojego jasełkowego tournée. W styczniu czekają na nich z niecierpliwością: Szkoła Podstawowa im. L. Kruczkowskiego w Cigacicach oraz Przedszkole nr 7 „Pod Muchomorkiem” w Sulechowie.

opracowano na podstawie materiałów nadesłanych przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulechowie