Irena Sendlerowa patronką Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Przytoku

17 czerwca br., z okazji 10 – lecia istnienia Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Przytoku odbyło się uroczyste nadanie Ośrodkowi imienia Ireny Sendlerowej oraz wręczenie i poświęcenie sztandaru.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną w parafialnym kościele w Przytoku. Wzięli w niej udział zaproszeni goście, pracownicy MOS oraz jego wychowankowie, którzy przygotowali piękną oprawę liturgiczną i muzyczną mszy. W siedzibie Ośrodka Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski odczytał uchwałę Rady Powiatu Zielonogórskiego, na mocy której MOS w Przytoku z dniem 17 czerwca 2016 roku nosi imię Ireny Sendlerowej. Po odczytaniu uchwały rodzice wychowanków przekazali Dyrektor Grażynie Płońskiej sztandar Ośrodka. Po jego  przejęciu i prezentacji uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, w którym przyrzekli dbać o dobro i honor sztandaru oraz Ośrodka.

Po oficjalnej części uroczystości odbyła się konferencja naukowa przygotowana przez uczniów MOS pod kierunkiem Małgorzaty Staniszewskiej współpracującej z Uniwersytetem Zielonogórskim, podczas której  przedstawiono życie i działalność Ireny Sendler.  Zaproszeni goście uczestniczyli też w przedstawieniu teatralnym przygotowanym przez Szkolne Koło Teatralne pod kierunkiem Romany Walenciak. Młodzi artyści wystawili sztukę na motywach opowiadania Joanny Spyri pt. „Heidi”.